aaa smerf2014

Jeszcze do niedawna o osiedlu Słowiki mówiło się, że po prostu jest i nic więcej. Od jakiegoś czasu społeczność osiedla zaczyna stawiać na integrację, a także pokazuje, że i tam można się dobrze bawić i uczyć. Kolejnym tego przykładem, po otwarciu Ośrodka Wsparcia, jest impreza plenerowa „Dzień Smerfa”, która już po raz trzeci (a po raz pierwszy pod nową nazwą) znalazła się w czerwcowym kalendarzu działań Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Nowa” i pozostałych organizatorów.

Nie bez przyczyny festyn nosi nazwę „Dzień Smerfa”, bowiem dla niektórych mieszkańców Olkusza osiedle Słowiki to po prostu Smerfy. I właśnie choćby z tej przyczyny wspólna zabawa pod chmurką przyjęła ten nieco bajkowy tytuł. Smerfów przy scenie zlokalizowanej przy ul. Ściegiennego było co niemiara, bowiem sporą grupę uczestników festynu stanowiły dzieci, często barwnie przebrane i gotowe do przygód. A tych czekało na nie dużo. Wszystko dzięki organizatorom, których oprócz SM ,,Nowa „było jeszcze dwóch: Olkuski Klub Sportowy Słowik i Klub Sportowy Flika. Oficjalnie zaczęło się od smerfnej defilady prowadzącej przez niemal całe osiedle. Jej uczestnicy zachęcali mieszkańców do wzięcia udziału w festynie. Gdy cały kolorowy orszak pojawił się już pod sceną, głos zabrali przedstawiciele pomysłodawców imprezy: Marian Seweryn – prezes SM ,,Nowa” i Maria Beszterdo – prezes KS Flika.

Kolejnym punktem festynu były występy artystyczne najmłodszych mieszkańców. Zaczęli je kilkulatkowie z Przedszkola nr 13, a następni w kolejce byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 4. Oczywiście podczas prezentacji nie mogło zabraknąć uczestników warsztatów prowadzonych na co dzień przez Flikę w Osiedlowym Klubie Kubuś i ich podopiecznych z zamiejscowych placówek. Oprócz występów wokalnych i tanecznych, na dzieci i ich rodziców czekało kilka konkursów sprawnościowych, dmuchane zamki, namiot, w którym na buziach najmłodszych powstały wizerunki superbohaterów. W tym dniu KS Flika przeprowadził też zbiórkę publiczną, a cała zebrana kwota (2151 zł) zostanie przeznaczona na zakup klubowych pomocy dydaktycznych. Na zaproszenie odpowiedzieli także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Olkuszu oraz Straż Miejsca. Całe rodziny miały też sposobność usiąść za kierownicą wozu bojowego, czy zgłębić tajemnice pracy strażników miejskich. Nie lada gratką okazała się możliwość przejażdżki na koniu, wzięcie udziału w rodzinnym biegu na orientację czy turnieju piłkarskim.

Nie tylko dzieci dobrze się bawiły, bowiem organizatorzy przygotowali też sporo atrakcji dla nieco starszych uczestników festynu. Ciekawym punktem Dnia Smerfa był pokaz mody „Amatorskiej Szkoły Szycia”, gdzie każdego tygodnia pod okiem Ewy Czubryt powstają wymyślne kreacje. Na zakończenie aktywnego dnia na Słowikach, koncert dał zespół „Dance Akord”, a wieczorną integrację przy grillu uzupełnił DJ Mirek.

– Impreza potwierdziła nasze przypuszczenia. Mieszkańcy potrzebują takich inicjatyw i możliwości spotkania się przy dobrej zabawie. Z pewnością nie był to ostatni Dzień Smerfa – zapewnia prezes SM Nowa Marian Seweryn. – Rzeczywiście, sądząc po zainteresowaniu mieszkańców, nasza propozycja spotkała się dobrym odbiorem. Cieszymy się z tego i dziękujemy za pomoc w organizacji festynu wszystkim darczyńcom. Za rok też nie zawiedziemy. Już teraz zapraszamy, jak zwykle będzie się działo! – dodaje prezes KS Flika Maria Beszterdo.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze