Wolbrom

Już siódmy raz z rzędu, z potrzeby serca i bez żadnej korzyści – poza satysfakcją i przyjemnością ze spontanicznego obdarowania innych radością, członkowie Stowarzyszenia Motocykliści Wolbromscy zorganizowali mikołajki na zaśnieżonym wolbromskim rynku, a także odwiedzą dzieci z innych miejscowości gminy. Na spotkanie w centrum Wolbromia przybyły całe rodziny i wszyscy bawili się świetnie.

Podobnie jak w latach poprzednich przed mikołajkowym spotkaniem w zimowym plenerze Motomikołaje, na czele z przewodniczącym stowarzyszenia i jego „spiritus movens” – Tomaszem Płaszczykiem, zaprosili dzieci do udziału w konkursie plastycznym, polegającym na przygotowaniu ozdób choinkowych i prac plastycznych związanych ze świętami. Na konkurs wpłynęło 50 prac, spośród których wyróżniono po 5 z każdej kategorii wiekowej, a wszyscy uczestnicy konkursu i wspólnej zabawy zostali obdarowani słodyczami i owocami. Główną atrakcją dla zwycięzców, obok dyplomów i nagród rzeczowych, był specjalny „bilet” na przejażdżkę motocyklem, do wykorzystania w sezonie bardziej do tego dogodnym niż zimowy.

Tradycyjnie nie obyło się bez wspólnych tańców na wcześniej odśnieżonej w czynie społecznym przez niezawodnych motocyklistów płycie rynku, które poprowadziła jak zwykle Klaudia Piotrowska z ZUMBA Wolbrom. Radosnych nastrojów nie zepsuł nawet niezbyt zrozumiały dla przybyłych nakaz władz miasta, aby uczestnicy zabawy opuścili płytę rynku już o godz. 16.30, choć wszyscy chętnie spędziliby ze sobą więcej czasu…

Motocykliści Wolbromscy, choć tym razem musieli to szczególnie podkreślać, są stowarzyszeniem apolitycznym i niezależnym, a ich wieloletnie działania na rzecz innych – dzieci i dorosłych, osób z niepełnosprawnościami, ofiar wojny – są tego najlepszym dowodem, jak zwykle zorganizowali zabawę na medal. W kolejnych dniach Motomikołaje poświęcając prywatny czas, obdarowali prezentami dzieci w pozostałych miejscowościach gminy Wolbrom, jadąc chętnie wszędzie tam, gdzie są mile widziani… Gościli ich zatem grzeczni uczniowie ze szkół w Zarzeczu, Wierzchowisku, ZS pod Lasem w Wolbromiu, Łobzowie, Dłużcu, Kąpielach Wielkich, a także maluszki ze Żłobka Żółwik, przedszkola w Gołczy, a także Rodzinny Dom Dziecka w Gołaczewach.

Ich działalność wspomagają sponsorzy, którzy z ogromnym zaufaniem każdorazowo wspierają spontaniczne akcje.

Jak podkreśla Tomasz Płaszczyk, stowarzyszenie działa w zgodzie z hasłem – „zło dobrem zwyciężaj” i już rozpoczęło kolejne działania w tym duchu – tym razem mocną ekipa zorganizują kolejny już raz wolbromski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przyłączając się do pozytywnie zakręconych Motocyklistów Wolbromskich wszystkim grzecznym – dzieciom i dorosłym, życzymy pokoju w sercach i  pięknych prezentów od św. Mikołaja!

Już siódmy raz z rzędu, z potrzeby serca i bez żadnej korzyści - poza satysfakcją i przyjemnością ze spontanicznego obdarowania innych radością członkowie Stowarzyszenia Motocykliści Wolbromscy zorganizowali mikołajki na zaśnieżonym wolbromskim rynku, a także odwiedzą dzieci z innych miejscowości gminy. Na spotkanie w centrum Wolbromia przybyły całe rodziny i wszyscy bawili się świetnie.
Zdjęcia: Ewa Barczyk
« 1 z 3 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze