W dniu 16 września br. z niejakim niepokojem, czy pogoda dopisze i czy uda się spełnić wszystkie możliwe obostrzenia dotyczące bezpieczeństwa w pandemii, w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego odbył się piknik z ziemniakiem w roli głównej.

Niestety bez zabaw wspólnych dla wszystkich przedszkolaków, tylko z zachowaniem znacznych odległości pomiędzy grupami (na szczęście wielki, piękny ogród przedszkolny na to pozwala) zabawy, zajęcia i konkurencje odbywały się osobno u Krasnoludków (3-latki), Dzielnych Zuchów (4-latki), Jagódek (5-latki), Słoneczek (6-latki) i Żabek (6-latki). Było więc turlanie ziemniaków slalomem, zbieranie ziemniaków w goglach i wybieranie ziemniaków spośród innych przedmiotów o zbliżonym kształcie. Były też ambitne prace plastyczne o tematyce jesiennej (martwa natura z koszykiem i kompozycja z pieczątek z liści), ponieważ kiedy ziemniaki pojawiają się jako temat dnia, to znaczy, że nadchodzi jesień.

Do przedszkola Pani Jesień przyszła nieco wcześniej, gdyż prognozy pogody zapewniały o pięknym słońcu tylko przez kilka najbliższych dni. Poza tym przecież w niemal każdym przedszkolu w takiej czy innej postaci Pani Jesień musi się pokazać, więc harmonogram wizyt musi ustalać z wyprzedzeniem, aby wszędzie zdążyć. Uroczystym zwieńczeniem pikniku było zjedzenie pieczonych ziemniaczków z kefirem oraz deser w postaci obfitości jesiennych owoców. Wszystko się udało, nawet odseparowanie dzieci z poszczególnych grup, a Pani Jesień wyruszyła dalej odwiedzać inne przedszkola zaopatrzona w piękne obrazki i bukiety przygotowane przez przedszkolaki w podziękowaniu za dary, które co roku hojnie ze sobą przynosi.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród) 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze