Julia Pikul jest autorką zwycięskiej pracy na ekslibris biblioteki Szkoły im. Jana Pawła II w Kluczach. Pieczęć według projektu Julii będzie wykorzystywana do oznaczania księgozbioru biblioteki szkolnej.
Konkurs został ogłoszony z okazji jubileuszu 105–lecia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach. Jego organizatorem była biblioteka szkolna.
Projekty ekslibrisów uczniowie klas IV – VI wykonywali na lekcjach plastyki i techniki.
Zgodnie z regulaminem każdy uczeń mógł dostarczyć na konkurs dowolną liczbę prac własnoręcznie wykonanych. Każda z nich musiała mieć charakter znaku książkowego, tzn. zawierać napis ,,Ex libris”, nazwę instytucji, dla której została wykonana oraz elementy związane z imieniem szkoły lub jednoznacznie kojarzące się z miejscowością.

Projekty mogły być wykonane techniką komputerową, mógł być to również rysunek ołówkiem lub cienkopisem – wyjaśnia Urszula Świercz z biblioteki w Szkole Podstawowej w Kluczach.
Prace składano jeszcze w ubiegłym roku szkolnym, ale rozstrzygnięcie konkursu odbyło się teraz, kiedy to obchodzono jubileusz 105-lecia szkoły. Na konkurs wpłynęło 58 projektów ekslibrisów. Spośród nich jury w składzie: Ada Nowakowska, Zuzanna Pikul, Lidia Piłka i Urszula Świercz, wybrało 29 najładniejszych ekslibrisów, które od 6 września są prezentowane na wystawie w holu szkoły. Autorką zwycięskiego projektu została Julia Pikul z kl. VI c (obecnie uczennica I klasy gimnazjum).
Źródło: www.gmina-klucze.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze