rynna kościół 1

Jak poinformował nas zastępca komendanta Komisariatu Policji w Wolbromiu asp. Marcin Górnik 25 sierpnia 2015 r. proboszcz parafii pw. Św. Katarzyny ks. kanonik Zbigniew Luty dokonał zgłoszenia kradzieży jednego z elementów niedawno zamontowanej na budynku kościoła rynny miedzianej. Dzięki szybkiej reakcji i czujności księdza sprawca został już zidentyfikowany, a skradziona część rynny odzyskana.

Sprawcą kradzieży, który został zatrzymany dzięki szybkiej reakcji ks. Zbigniewa Lutego, okazał się znany policji lokalny amator łatwego zarobku i alkoholu. Fragment rynny dotarł już do miejscowego punktu skupu metali, ale udało się go odzyskać. Policja prowadzi obecnie postępowanie, zmierzające do skierowania aktu oskarżenia przeciwko sprawcy.

Zamontowane niedawno na wolbromskim kościele rynny miedziane niestety są łakomym kąskiem dla amatorów cudzej własności, którzy nie zważają na powagę i świętość miejsca. Cena złomu miedzianego jest stosunkowo wysoka, choć oczywiście niższa niż koszt rynny wykonanej z tego metalu. Część obejścia kościoła jest obecnie monitorowana dzięki kamerom monitoringu miejskiego, a po rozmowach księdza proboszcza z burmistrzem Adamem Zielnikiem wkrótce kolejne kamery będą strzegły tego jednego z ważniejszych zabytków w naszym mieście. Do czasu sfinalizowania uzgodnionych planów potrzebna jest jednak wzmożona czujność pracowników kościelnych, a także uwaga mieszkańców. Tym bardziej, że znów ktoś próbował dobierać się do kolejnej rynny… Zalecamy zatem zwracanie uwagi i przyglądanie się podejrzanym zachowaniom na placu kościelnym – wszak to nasze wspólne dobro kulturowe, nie tylko materialne.

rynna kościół 2

 

20
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
20 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
txpindywidualistaniekumatywujek dobra radaDo rozdrażniony Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Parafianin
Parafianin

Dzielny proboszcz, medal mu dać.

P X T
P X T

Myślę że każda nieudolna komenda powinna uruchomić etat z urzędu i mieć swojego Ojca Mateusza na stanie.

enigma1952
enigma1952

[quote name=”P X T”]Myślę że każda nieudolna komenda powinna uruchomić etat z urzędu i mieć swojego Ojca Mateusza na stanie.[/quote]
Dobre, bardzo dobre, popieram. Wszystkie komendy bez wyjątku na efekty (wyniki) powinny mieć swoich śledczych katabasów 😛

Gumiś
Gumiś

„proboszcz udaremnił kradzież”
Przepraszam, ale nie rozumiem… Nie wziął na tace?

Parafianka
Parafianka

[quote name=”Gumiś”]”proboszcz udaremnił kradzież”
Przepraszam, ale nie rozumiem… Nie wziął na tace?[/quote]
Faktycznie, trudno zrozumieć… Komentarz żałosny i nie na temat…

Ewan
Ewan

Facet za dużo rzucił na tacę i chciał jakoś odzyskać pieniądze,od razu kradzież.

Tomcio
Tomcio

Pewnie chłopa ruszyło sumienie i się wyspowiadał z tego co zrobił.

enigma1952
enigma1952

[quote name=”Tomcio”]Pewnie chłopa ruszyło sumienie i się wyspowiadał z tego co zrobił.[/quote]
A fe takie niecne insynuacje przecież obowiązuje tajemnica spowiedzi? Kiedyś czarne wiewiórki donosiły do UB i SB a teraz pewnie do ABW. Myślę, że w tej materii nic się nie zmieniło. 😆

Do Hugo Knote
Do Hugo Knote

Czy może jakiś ksiądz zrobił ci kiedyś krzywdę? Może obraziłeś się na Bozię, bo nie spełniła twych dziecięcych oczekiwań.Może czujesz,że zostałeś kiedyś oszukany i teraz wylewasz swój jad na forum? Chyba jest coś na rzeczy, bo zawsze jesteś niezawodny, jeśli chodzi o tematy związane w jakikolwiek sposób z religią (nawet pobocznie).Prawdziwego ateisty takie tematy zupełnie nie interesują, bo są ponoć nie warte są jego uwagi,a ciebie jak widzę zawsze interesują i powodują w tobie nieodparty przymus wygłoszenia swojej „ateistycznej” opinii.Czy to nie jest zastanawiające? Myślałeś kiedyś nad tym? Czy jesteś pewny swoich poglądów,czy wypisując swoje negatywne i ironiczne komentarze usiłujesz… Czytaj więcej »

???
???

Kilometry miedzianych rur na kościele? Wiecie ile kosztuje metr takiego cuda? A przecież papież Franciszek nawołuje do stworzenia „Kościoła ubogiego i dla ubogich”. Ale może sobie gadać – dużo przyjemniejsze jest gromadzenie paszy w celu utuczenia złotego cielca.

rozdrażniony
rozdrażniony

[quote name=”???”]Kilometry miedzianych rur na kościele? Wiecie ile kosztuje metr takiego cuda? A przecież papież Franciszek nawołuje do stworzenia „Kościoła ubogiego i dla ubogich”. Ale może sobie gadać – dużo przyjemniejsze jest gromadzenie paszy w celu utuczenia złotego cielca.[/quote]Mnie bardziej interesują szklano- marmurowe zamki zbankrutowanego ZUS-u, wynajmowanie za darmo atrakcyjnych obiektów w centach miast lewackim organizacjom różnych pięknoduchów, budowanie i utrzymywanie za publiczne pieniądze tęcz, finansowanie przez Polskę antypolskich filmów i muzeów, drażni mnie że jeden człowiek posiada ponad 80 mld dolarów, i kilku innych posiada łazienki ze złotymi sedesami i kranami. I na dodatek ludzie ci doszli do tego… Czytaj więcej »

enigma1952
enigma1952

Do NN
Sporo jest w Twoim poście „czy”? Gdybyś wiedział ilu katabasów donosiło do odpowiednich służb na „swoje” duszyczki (owieczki) byleby tylko odnieść i nie tylko niewielkie korzyści materialne to nie zadawałbyś tylu pytań na „czy”, lecz milczałbyś już do końca życia. No chyba, że sam jesteś katabasem? a wy jesteście pozbawieni i wyprani z wszelkich ludzkich uczuć i wstydu. Te ludzkie przymioty są wam obce. Jedynie co was podnieca to władza i stan posiadania zasobów na koncie.

Do Hugo Knote
Do Hugo Knote

Nie jestem katabasem, ale jeśli jakiś doniósł na ciebie to ogłoś kto i kiedy, a nie rozszerzaj kręgu podejrzanych na wszystkich. Odnoś się do konkretnego wydarzenia i konkretnej osoby, bo to tak jakbym ja winił wszystkich szoferów z powodu tego, że jeden raz potracił mnie na pasach i na dodatku był na podwójnym gazie. Opanuj się człowiecze, bo plujesz jadem jak kobra. Spójrz na ludzi jak pragną bogactw, to zrozumiesz, że wśród kleru też tacy się znajdują, bo z ludu pochodzą i nie są obce im te pragnienia. Ale to nie wszyscy, ani nawet nie większość. Rozejrzyj się szerzej i… Czytaj więcej »

Do rozdrażniony
Do rozdrażniony

[quote name=”rozdrażniony”][quote name=”???”] Wkurza mnie taki świat bez żadnego sensu, a właściwie z takim sensem, że mają w nim rację dożywający setki w luksusowych pensjonatach SS-mani mordercy mordujący w obozach.[/quote]I dla tego trzeba mieć chociaż nadzieję, że ten świat to nie wszystko,że istnieje coś ponad nim i że chociaż tam dokona się sprawiedliwość. Inaczej jakiekolwiek istnienie nie ma sensu, a życie z taką świadomością staje się nie do zniesienia. Jeśli tak nie jest to rzeczywiście,rację mają najgorsze s..yny, albo matki dokonujące aborcji by zaoszczędzić swoim dzieciom przykrych na tym świecie rozczarowań. Ale może jest jednak inaczej, może ten świat to… Czytaj więcej »

P X T
P X T

Do wszystkich:Nie mam wątpliwości, że w każdym człowieku jest ta dobra i zła energia a do sterowania obu (dozowanie na zewnątrz) jest wyznaczona tzw wolna wola. Jest ona różna u różnych ludzi i subiektywnie każdy stawia punkt ciężkości w innym miejscu. Ten „środek” ciężkości bowiem nie jest sztywno osadzony i ciągle balansuje a my musimy uprawiać tę „żonglerkę” i Boże nie daj aby się ona zakończyła dla nas w momencie gdy zło przeważa, bo wówczas pozostaje w takim stanie już na zawsze dla jego właściciela. Na dozowanie oprócz naszej woli również mają wpływ czynniki zewnętrzne czyli to środowisko do którego… Czytaj więcej »

wujek dobra rada
wujek dobra rada

trzeba zamontować plastikowe rury…są bez większej wartości więc nikt się nie połakomi 😆

niekumaty
niekumaty

to w końcu proboszcz UDAREMNIŁ kradzież czy policja ODZYSKAŁA skradzioną część rynny?

enigma1952
enigma1952

Pan proboszcz wykazał obywatelską postawę i uchronił swoje owieczki przed dodatkowymi kosztami. Jego postawa jest godna rozpropagowania wśród miejscowej społeczności. O profesjonalizmie naszej kochanej policji pozwolę sobie przemilczeć. Wnioskuję o wyróżnienie Pana proboszcza, co najmniej krzyżem walecznych lub podobnym. Takie zachowanie powinno się nagłośnić i stawiać za wzór do naśladowania.

indywidualista
indywidualista

Aha

txp
txp

Uwielbiam pseudufilozoficzny belkot pana…….