Małą podolkuską wioskę Troks dzieli od gór wiele kilometrów. Jednak tę odległość można zmniejszyć do zera. Wystarczy dużo dobrej muzyki, wyśmienite humory, pogoda i chęć do dobrej zabawy. Udowodnili to organizatorzy plenerowego festynu, jaki odbył się w minioną niedzielę w tej miejscowości.
Doskonała organizacja i słońce, które przez cały dzień towarzyszyło uczestnikom zabawy, sprawiło, że każdy punkt plenerowej imprezy, która organizowana jest cyklicznie już od siedmiu lat, wypadł wyśmienicie.
– Ponieważ jest to festyn sportowo-rekreacyjny, postawiliśmy właśnie na tego typu konkurencje. Przygotowaliśmy je tak, by każdy mógł spróbować swoich sił niezależnie od wieku – podkreśla prezes Stowarzyszenia Troks, Krystyna Pandel.

Atrakcji nie brakowało. Pomimo upału, do udziału w poszczególnych zmaganiach ustawiała się kolejka chętnych. Panowie najchętniej próbowali się w siłowaniu na rękę, toczeniu ogromnej opony i przeciąganiu liny. Młodsi rzucali kapeluszem do celu, ścigali się w konkurencji ” żywych taczek” i dmuchaniu na czas balonów. W tym wypadku wydolność płuc chętnie sprawdzała także żeńska część bawiących się. Dla wszystkich uczestników zmagań przygotowano cenne nagrody.
Oczywiście nie mogło zabraknąć występów artystycznych. Ton góralskiej zabawie nadawała kapela „Powerfolk”, która oprócz własnych kompozycji, zaprezentowała wiele coverów znanych wykonawców tego nurtu muzycznego. Licznie zgromadzona publiczność świetnie bawiła się również podczas występu kabaretu „Jagodziorze” z Lipnicy Murowanej. Ich skecze wywoływały raz po raz salwy śmiechu bawiących się na festynie.
O tym, że imprezę w Troksie można uznać za wyjątkowo udaną, świadczą opinie uczestników. – Fantastyczna zabawa. Najbardziej podobały mi się występy kapeli góralskiej – twierdzi Piotr Jętrzyk. – Więcej takich super imprez – życzy sobie Katarzyna Drożdżowska – i jeszcze więcej atrakcji dla dzieci – dodaje, choć milusińscy nie mieli powodów do narzekań. Czekał na nich dmuchany zamek – zjeżdżalnia, suchy basen wypełniony piłkami i stoiska z zabawkami oraz przysmaki z grilla i zimne napoje.
Organizatorami góralskiej zabawy na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej było Stowarzyszenie Troks, Rada Sołecka Troksa oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, który prowadzi świetlicę w tej wiosce.

{joomplu:10081}{joomplu:10082}{joomplu:10083}{joomplu:10084}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze