Olkusz

Działania profilaktyczne policjantów należą do ich priorytetowych zadań. Zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i powiatu, a w szczególności dzieci i młodzieży, to bardzo ważny element, na który policjanci zwracają szczególną uwagę. W tym celu mundurowi prowadzą liczne spotkania prewencyjno-edukacyjne w przedszkolach, szkołach i uniwersytetach, które znajdują się na terenie powiatu olkuskiego.

W poniedziałek (12.06. br.)  policjantka zajmująca się prewencją kryminalną i policjant  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, odpowiedzieli na zaproszenie pedagoga szkolnego i  odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu. Prowadzone przez mundurowych w tym dniu działanie profilaktyczne, skierowane były do różnych grup wiekowych.  W młodszych grupach rozmawiano o bezpieczeństwie w czasie wakacji, by wypoczynek nad wodą czy w górach odbył się bez przykrych i niechcianych wydarzeń.  Dużo uwagi poświęcono również  przepisom w ruchu drogowym. O tym jak bezpiecznie jeździć na rowerze, hulajnogą elektryczną czy urządzeniami wspomagającymi ruch, prelekcje wśród uczniów powadził policjant ruchu drogowego. Szczególną uwagę policjanci zwracali dzieciom na prawidłowe zachowania w Sieci oraz zawieranie nowych znajomości.  

Z  kolei w grupach starszych,  policjanci rozmawiali  również o odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne i niedozwolone zachowania. W trakcie spotkania policjantka przypominała o tym, że palenie papierosów, czy picie alkoholu przez osoby nieletnie jest zabronione  i wiąże się ono z konsekwencjami prawnymi. Policjanci omówili również zagrożenia dotyczące przemocy rówieśniczej . Szczególną uwagę zwrócili na niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwych zachowań w Sieci. Udzielali przy tym wskazówek i informowali młodzież,  jak uchronić się  przed cyberzagrożeniami  i  gdzie szukać pomocy. Spotkanie w starszych klasach było również okazją,  by przypomnieć im o bezpiecznych zachowaniach w czasie letniego wypoczynku. 

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze