– Nie. Zgodnie z art. 66 Kodeksu drogowego zabronione jest wyposażenie samochodu w takie urządzenie i przewożenie go w stanie wskazującym na gotowość jego użycia. Za złamanie tego zakazu taryfikator przewiduje 500-złotowy mandat i trzy punkty karne. Warto też pamiętać, że w wielu krajach europejskich używanie tego typu urządzeń również jest zabronione, a kary sięgają kilkuset euro.
Co ciekawe, w Polsce nie jest zabronione samo posiadanie w samochodzie takiego urządzenia, jednak w sytuacji, kiedy tzw. antyradar jest przymocowany na stałe i podłączony do zasilania, policjant na pewno uzna, że urządzenie jest gotowe do użycia i ukarze kierującego wysokim mandatem.















![SPR. Połowiczna radość z awansu [ZDJĘCIA] spr juniorki 2017](https://przeglad.olkuski.pl/wp-content/uploads/2017/01/piotrek_sport_spr_juniorki_2017-100x70.jpg)