Olkusz

Liczne gratulacje, życzenia i podziękowania były kierowane do tancerzy i instruktorów Szkoły Tańca Wena w czasie uroczystej Mistrzowskiej Gali, zorganizowanej w celu uhonorowania osiągnięć tancerzy Weny. Najważniejsze z nich – tytuł Mistrzów Świata – zostało zdobyte w październiku tego roku w Austriackim Grazie. Gratulacje w imieniu wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz złożył artystom burmistrz Roman Piaśnik.

– Zmierzając na scenę uświadomiłem sobie, że w tej sali znajdują się najbardziej utytułowani reprezentanci Olkusza w skali kraju oraz na arenie międzynarodowej. To prawdziwa duma dla mnie, jako burmistrza Olkusza, że mogę pogratulować Wam nie tylko ostatnich sukcesów na Mistrzostwach Świata, ale całego dotychczasowego dorobku. Wasz codzienny wysiłek i dopracowane do perfekcji układy taneczne sprawiają, że dziś spełniacie swoje marzenia. W imieniu Mieszkańców dziękuję Wam – tancerzom i trenerom, za liczne powody do radości, których dostarczacie nam na co dzień. Swój podziw kieruję także do rodziców, bowiem widzę, że Wasze wsparcie pozwala tym młodym talentom kwitnąć i osiągać najwyższe cele – mówił Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Po tym serdecznym przywitaniu nastąpiła najbardziej widowiskowa część uroczystej gali. Wybitne umiejętności tancerzy wzbudzały zachwyt zgromadzonych rodziców i przyjaciół Weny. Podopieczni Rafała Lebiesta pokazali układy taneczne, które zaprowadziły ich na sam szczyt – do złotego pucharu Mistrzostw Świata.

Nie obyło się również bez podziękowań – tych kierowanych od Szkoły Tańca Wena, jak również od burmistrza Romana Piaśnika. Pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami zostali obdarowani wszyscy występujący, a także choreografowie i instruktorzy.

Szkoła Tańca Wena powstała z inicjatywy Rafała Lebiesta w 1998 roku – początkowo zajęcia były prowadzone jedynie jako kursy I i II stopnia, natomiast z czasem zrodziła się potrzeba zapewnienia kontynuacji nauki na wyższym poziomie zaawansowania. Od lat tancerze Weny wracają z medalami Mistrzostw Polski i Europy. Największy sukces na ich koncie to wyjazd na Mistrzostwa Świata do Grazu, gdzie formacja Wena Snax zdobyła tytuł Mistrzów Świata, pokonując 29 reprezentacji innych krajów, a formacje Wena Snax Mini oraz Wena Gold Mini tytułu Wicemistrzów Świata. Łącznie w Mistrzostwach wzięło udział około 4500 tancerzy z 29 krajów, ale to reprezentanci Polski i Olkusza przywieźli najwyższe wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy!

UMiG Olkusz

fot. G. Przetakiewicz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze