Już wkrótce w trzech gminach mieszkańcy będą się bawić na dorocznych Dniach Bukowna, Dniach Wolbromia i Święcie Gminy Bolesław. Koncerty gwiazd, występy młodych twórców, wesołe miasteczka i sztuczne ognie to tylko niektóre z atrakcji, jakie zaplanowali organizatorzy. Przeczytajcie, kiedy i gdzie warto pojechać, żeby dołączyć do świętujących.

BUKOWNO

Jako pierwsi bawić się będą mieszkańcy Bukowna, 15 i 16 czerwca na stadionie MOSiR-u. Na scenie zobaczymy między innymi Kabaret Skeczów Męczących, Brathanki, Baciary, Blendersów, Kasię Sałakowską z zespołem tanecznym, Damiana Holeckiego, a także dzieci i młodzież z miejscowych szkół., Chór Ziemi Kluczewskiej i Orkiestrę Dętą ZGH „Bolesław”. Imprezę prowadził będzie Dariusz Niebudek, aktor teatrów ze Śląska i Zagłębia. Uczestnicy tej imprezy plenerowej będą mogli skorzystać z zaplecza gastronomicznego i wesołego miasteczka. W sobotę przed północą niebo pojaśnieje od sztucznych ogni. Więcej szczegółowych informacji na www.dnibukowna.pl.

BOLESŁAW

Święto Gminy Bolesław zaplanowano na sobotę 22 czerwca w bolesławskim parku. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Wilki, a na scenie zobaczymy również zespół Level Up, Mateusza Mijala, uzdolnionych wokalnie uczniów bolesławskich szkół, chór Kantare, panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Hutek i Podlipia i Orkiestrę Dętą ZGH „Bolesław”. W rytm tanecznej zumby porwie uczestników Agnieszka Karoń. Na koniec imprezy zaplanowano pokaz sztucznych ogni i dyskotekę do białego rana. Przez cały czas będzie można korzystać z atrakcji wesołego miasteczka, stoisk na kiermaszu i zaplecza gastronomicznego. Imprezę poprowadzi Eugeniusz Witek, prezenter telewizyjny.

WOLBROM

Na scenie plenerowej Domu Kultury w Wolbromiu artyści zagrzewać będą do zabawy 29 i 30 czerwca. Wśród występujących zaprezentują się między innymi: Pudelsi, The Ray Wilson/ Genesis Classic, Chłopcy z Placu Broni, Pozytywnie Nakręceni, Mirami, Trzy Korony, Obsesja i off KulturA. Podczas Muzycznej Sceny Młodych wolbromskiej publiczności zagrają młodzi twórcy z całego regionu. Specjalny program przewidziano na niedzielę dla najmłodszych uczestników Dni Wolbromia. Podczas dwóch dni wspólnego świętowania do dyspozycji mieszkańców będą stoiska gastronomiczne i inne atrakcje.

KLUCZE

Mieszkańcy Klucz na swoje święto będą musieli poczekać do końcówki wakacji. Dni Ziemi Kluczewskiej nie odbyły się jak zawsze w maju ze względu na remont tamtejszego stadionu. Jak udało nam się dowiedzieć, impreza planowana jest wstępnie na ostatni weekend sierpnia. Nie wiadomo jeszcze, kto wystąpi na kluczewskiej scenie.

OLKUSZ

Można powiedzieć, że tradycyjnie już nie będzie w tym roku Dni Olkusza. Wspólną imprezę zaplanowano za to na otwarcie rynku w połowie września. Olkuszanie będą mogli uczestniczyć w imprezach towarzyszących temu wydarzeniu od 12 do 15 września, z tym, że w pierwszy dzień odbędzie się tylko konferencja dotycząca projektu, a imprezy kulturalne odbędą się na płycie rynku od piątku do niedzieli. W programie między innymi przedstawienia teatralne, rozgrywki szachowe, atrakcje dla dzieci, koncerty lokalnych twórców i zaproszonych gwiazd, których nazw magistrat nie chce jeszcze zdradzać. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, będą to najpewniej Zakopower i Afromental. Na rynku będą ustawione również kramy z regionalnymi specjałami i rękodziełem, a także punkty gastronomiczne.

Patronat medialny nad Dniami Bukowna i Świętem Gminy Bolesław objął „Przegląd Olkuski”, dlatego o szczegółach wszystkich imprez będziemy informować na naszych łamach i naszej stronie internetowej.

Który z programów wygląda Waszym zdaniem najbardziej zachęcająco? Gdzie chcielibyście się wybrać, żeby dołączyć do wspólnej zabawy? Zapraszamy do dyskusji na www.przeglad.olkuski.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
czytelnik
czytelnik
11 lat temu

Jak będą dni Olkusza to gdzie można sobie posiedzieć z dzieckiem? Chociaż na dni Bukowna można sobie gdzieś posiedzieć

aqa
aqa
11 lat temu

[quote name=”Mateusz v”]w Olkuszu będzie Zakopower,Ich Troje,Afromental i Weeeknd na stronach artystów piszę[/quote]
Kolego podaj dokładny link do informacji, że zespół ich troje czy też weekend będzie grał w Olkuszu. Na ich stronach ja tego niestety nie widzę.

Mateusz v
Mateusz v
11 lat temu

w Olkuszu będzie Zakopower,Ich Troje,Afromental i Weeeknd na stronach artystów piszę

Benek
Benek
11 lat temu

Sam jesteś Żenada.

xyz
xyz
11 lat temu

Magistrat nie chce zdradzać jakie gwiazdy wystąpia a ludzie juz wiedzą 😛

http://www.zakopower.pl/?pageId=37&c=178

Ot wielka mi tajemnica … żenada