– Od kilku lat słupy energetyczne przy głównych powiatowych ulicach w Olkuszu zdobiły donice z kwiatami. Teraz ich nie ma i biorąc pod uwagę, że zaczęło się już lato, pewnie w tym roku nie będzie. Szkoda – zainteresował nas tematem olkuszanin.

Kilka dni temu brak kwiatków skomentował na swoim fejsbukowym profilu były starosta Paweł Piasny. – Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, ale kończy się czerwiec i główne drogi w Olkuszu należące do powiatu, po kilku latach znowu są … łyse. Przez ostatnie lata kupowaliśmy i kwiatki i doniczki i stelaże. W tym roku wystarczyło kupić tylko kwiaty. Stelaże i doniczki mamy już na stanie! A tymczasem Pan Starosta zrezygnował z tego – bądź co bądź – niedrogiego zadania, które cieszyło oko i podnosiło estetykę miasta powiatowego. Nie wiem jak to skomentować… – pisał na FB Paweł Piasny.

Kwiaty na słupach energetycznych i klombach były ozdobą al. 1000-lecia, u. Biema i ul. Króla Kazimierza Wielkiego. Dlaczego nie ma ich w tym roku? Na nasze pytanie szybko odpowiedział szef powiatu.

– Ukwiecanie ulic powiatowych było realizowane od 2017 do 2019 roku. Całkowity koszt realizacji usług w tym zakresie wyniósł w 2019 roku ponad 70 tys. złotych. Bez wątpienia kwiaty poprawiają w znacznym stopniu estetykę jednak z uwagi na aktualną sytuację budżetową powiatu – w tym wydatki związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, Zarząd Powiatu podjął decyzję o zaniechaniu realizacji tego zadania w tym roku. Równocześnie zapewniam, że sprawa nie została zamknięta i już na etapie prac nad budżetem Zarząd Powiatu będzie rozważał możliwość ukwiecania ulic powiatowych na terenie Olkusza w 2021 roku – zapowiada starosta olkuski Bogumił Sobczyk.

Czy kwiaty powinny wrócić na powiatowe ulice? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii!

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o