wasze interwencje nowe

Nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców i kierowców jeżdżących ul. Dwudziestu Straconych w Olkuszu. Na długo oczekiwany remont nawierzchni w tym roku nie ma szans.

Nierówności, dziury, hałas – na to skarżą się użytkownicy wspomnianej drogi. Od dwóch lat czekają na modernizację intensywnie uczęszczanego traktu. 

– Od momentu zerwania dobrego asfaltu i położenia „nawierzchni eksperymentalnej”, która popłynęła jak rzeka, nic nie dzieje się na tej drodze, poza pracami dotyczącymi studzienek kanalizacyjnych. Droga z miesiąca na miesiąc pogarsza się, stając się uciążliwą dla kierowców i mieszkańców. Jeżdżące po dziurach ciężarówki są bardzo hałaśliwe. Także zapadlisko na pasie prowadzącym do centrum jest groźne dla samochodów. Dlaczego zwykli mieszkańcy mają być ofiarą urzędniczych eksperymentów? – pyta olkuszanin.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że ul. Dwudziestu Straconych została ujęta na liście rezerwowej wykazu zadań planowanych do realizacji w bieżącym roku, w ramach modernizacji odcinków dróg wojewódzkich. Warunkiem było pojawienie się oszczędności po wyłonieniu wykonawców modernizacji odcinków dróg wojewódzkich ujętych na liście podstawowej.

Jak sprawa wygląda na dzień dzisiejszy? – Niestety, z uwagi na brak wystarczających środków (niewystarczające oszczędności poprzetargowe) na wykonanie remontu odcinka drogi wojewódzkiej 791 z zastosowaniem nawierzchni redukujących hałas (tak zwane „ciche nawierzchnie”), modernizacja tego odcinka w tym roku nie będzie przeprowadzona. Jednocześnie nasza jednostka – Rejon Dróg Wojewódzkich w Jakubowicach wykona roboty naprawcze istniejącej nawierzchni w ramach bieżącego utrzymania dróg, bez użycia emulsji i grysów – zapewnia Roman Leśniak, główny specjalista ds. organizacji i informacji publicznej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bbicz
bbicz
7 lat temu

[quote name=”sikorka”]20Straconych do droga wojewódzka. A radnym wojewódzkim z Olkusza został niejaki Andrzej Wójcik z PiSu. I to już prawie rok jak nim jest. Ktoś coś słyszał żeby Wójcik coś tam zdziałał w województwie? Bo dietę pewnie brał regularnie. Chyba znowu żeśmy „dobrze” wybrali.[/quote]

Aby się strać to jeszcze trzeba coś umieć. Szkoda słów.

sikorka
sikorka
7 lat temu

20Straconych do droga wojewódzka. A radnym wojewódzkim z Olkusza został niejaki Andrzej Wójcik z PiSu. I to już prawie rok jak nim jest. Ktoś coś słyszał żeby Wójcik coś tam zdziałał w województwie? Bo dietę pewnie brał regularnie. Chyba znowu żeśmy „dobrze” wybrali.

Młody
Młody
7 lat temu

Jak to nie ma pieniędzy – własnie w tych dniach częściowy „remont” nawierzchni tam przeprowadzono – proponuję przejazd samochodem i podsumowanie tego remontu – a tak jeszcze w temacie dlaczego olkuskie wodociągi zawsze lokują studzienki kanalizacyjne w drodze a nie w chodniku, przecież przy takiej ilości studzienek tam nikt właściwej nawierzchni, która rok wytrzyma, nie zrobi – czy nie ma władzy w Olkuszu i powiecie która mogłaby takie i tym podobne decyzje wodociągów przeanalizować i swoimi decyzjami raz na zawsze ukrócić …

pis
pis
7 lat temu

[quote name=”felik3″]pani Gądek to nic nie robi na olkusza 🙂 :lol:[/quote]

Podobnie jak i oSUCH

Hipis
Hipis
7 lat temu

W Gminie Wolbrom na drodze wojewódzkiej pomiędzy Chrząstowicami a Zarzecze będą budowane chodniki za 1.2 mln zł. Budowane przez ZDW. A Nas staruszka nawet tego skrótu nie potrafi rozszyfrować… Burmistrzu do roboty! Bo wstyd… śmieją się z Pana już w Krakowie!

felik3
felik3
7 lat temu

pani Gądek to nic nie robi na olkusza 🙂 😆

801210
801210
7 lat temu

W tej sprawie powinni zabrać głos posłowie z naszego regionu. Ma tu na myśli panią Gądek i pana Osucha. Do roboty proszę się wziąć zanim odbędą się wybory. Może wreszcie wspólnie coś dobrego na koniec zrobicie dla Olkusza.