orlik2012_logo

Dwa nowe boiska wielofunkcyjne w dwa lata – to propozycja radnego miejskiego Łukasza Kmity. Radny chce, by popularne „Orliki” znalazły się przy Szkole Podstawowej nr 3 w Olkuszu oraz w centrum miasta. Gmina złożyła aplikację o dofinansowanie sportowej inwestycji, ale władze województwa nie ustaliły jeszcze listy samorządów, które wezmą udział w programie. W przyszłorocznym budżecie miasta zabezpieczono na ten cel 1 mln złotych.

„Orliki” cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko dzieci i młodzieży, ale i dorosłych miłośników sportu. W skład kompleksu wchodzą boiska do piłki nożnej (30 x 62 m) oraz koszykówki i siatkówki (19,1 x 32,1 m), a także budynek z szatnią i sanitariatami. Całości dopełnia oświetlenie obiektu. W Olkuszu „Orlik” jest na osiedlu Młodych, na osiedlu Słowiki natomiast zbudowano podobny obiekt w ramach programu „Blisko boisko”.

– Wysoka frekwencja na już istniejących obiektach pokazuje, że władze miasta powinny kontynuować budowę takich boisk na największych osiedlach Olkusza. Niezbędnym jest powstanie co najmniej dwóch boisk, zlokalizowanych na osiedlu Pakuska i w centrum miasta: przy Szkole Podstawowej nr 1 lub przy Gimnazjum nr 4. Pakuska jest drugim co do wielkości osiedlem w Olkuszu. Brakuje tu wystarczającej infrastruktury sportowej. Zwracam się z wnioskiem o lokalizację „Orlika” w przyszłym roku przy Szkole Podstawowej nr 3, a w następnym roku w centrum – zaproponował Łukasz Kmita.

Władze miasta uważają, że plac przy „Trójce” jest za mały, by zmieścił się tam „Orlik”. – Teren ten graniczy z placem zabaw. W przybliżeniu ma wymiary 55 x 35 metrów. Nie ma więc wymaganej powierzchni do wybudowania proponowanego kompleksu – wyjaśnia burmistrz Dariusz Rzepka.

Gmina złożyła wstępny wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie na budowę kompleksu na Czarnej Górze. Dokładne wytyczne dotyczące programu „Moje Boisko – Orlik 2012” oraz lista gmin, które wezmą udział w projekcie będą znane po podjęciu stosownej uchwały przez Sejmik Województwa Małopolskiego.  – Gdy otrzymamy taką informację, złożymy pełną aplikację. Gdyby udało się podpisać umowę, wówczas realizacja całego zadania powinna zakończyć się w przyszłym roku – dodaje Dariusz Rzepka.

19
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
19 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
3 Autorzy komentarzy
osiedlowiec...Artur 77młodyApostata Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
osiedlowiec
osiedlowiec

[quote name=”MIRUNDA, KAMBA, AGUND”]Kmita kiedy milczy – napewno nie kłamie.[/quote]
No widzisz, kłamie jak tylko coś powie, a olkuskie dewotki za nim szaleją! 😆

MIRUNDA,KAMBA, AGUND
MIRUNDA,KAMBA, AGUND

Kmita kiedy milczy – napewno nie kłamie.

/Apostotis Barabporis – Curius/

...
...

Panie Kmita szkoda pańskich utarczek słownych z kmiotami i tak hołota tego nie zrozumie.

Artur 77
Artur 77

Władze miasta uważają, że plac przy „Trójce” jest za mały, by zmieścił się tam „Orlik”. – Teren ten graniczy z placem zabaw. W przybliżeniu ma wymiary 55 x 35 metrów. Nie ma więc wymaganej powierzchni do wybudowania proponowanego kompleksu – wyjaśnia burmistrz Dariusz Rzepka.
Czy oby napewno nasz burmistrz był przy szkole nr 3??? Przecież ten plac (2 boiska) jest dużo większy niż podany w artykule. Może Pan katecheta pomylił go z boiskiem przy placu zabaw na ul. Osieckiej bo przy szkole nr 3 nie ma placu zabaw.

młody
młody

[quote name=”Jan Durański”]Najwyższy czas aby wreszcie powstało jakiekolwiek boisko przy 3 szkołach na ul,Żeromskiego.Zarząd Osiedla Młodych ze społecznych pieniędzy kosztem 20.000,00 złotych przygotował dokumentację tej inwestycji już w 2010 roku.
Kilkaset uczniów tych szkół czeka od lat na boisko,[/quote]
A lekcje WF-u tylko na sali, oczywiście jeśli nie powybijają okien
jak ostatnio! A trawa po kolana na „boisku”!

Apostata
Apostata

[quote name=”Ł. KMITA”]Będę organizował na tych orlikach nie tylko biegi księży, ale parafiady, pielgrzymki, procesje i nabożeństwa. Bo w końcu boiska do tego służą…[/quote]
Kmita, od LANIA WODY są baseny, a nie boiska, i na basenach możesz sobie organizować nabożeństwa oraz inne katospędy, a najlepiej w strojach kapielowych i bikini.

Ł. KMITA
Ł. KMITA

Będę organizował na tych orlikach nie tylko biegi księży, ale parafiady, pielgrzymki, procesje i nabożeństwa. Bo w końcu boiska do tego służą. A w kościołach będzie się grało w piłkę- ot wizja rodem z Palikota.

Radny bezradny
Radny bezradny

[quote name=”Łukasz Kmita – radny”]Dziękuje za zwrócenie uwagi. Popełniłem oczywisty błąd pisarski – chodziło o boisko przy Gimnazjum nr 3 / I LO w Olkuszu – za co zainteresowanych przepraszam.Przy Gimnazjum nr 4 ( na Słowikach) na boisku z programu „blisko boisko” mam nadzieje, że uda się w 2012 roku zamontować oświetlenie.Warto, aby powstawało jak najwięcej infrastruktury sportowej dla młodzieży i naszych mieszkańców. Może wtedy mniej będzie dewastacji, bo młodzież zamiast pod klatkami będzie spędzać czas na boisku.Z serdecznymi pozdrowieniami i najlepszymi życzeniami na święta. Ł. K.[/quote] Budujcie z kasy miasta hale i boiska, a Kmita będzie potem na nich… Czytaj więcej »

MIRUNDA,KAMBA, AGUND
MIRUNDA,KAMBA, AGUND

Tak naprawdę to Kmita trochę wie, trochę nie wie, ale za to…, ale za to, no co? ale za to znakomicie wie co robić by o Kmicie było głośno. Kiedyć ktoś powiedział: dobrze, żle ale niech mówią.

Łukasz Kmita - radny
Łukasz Kmita - radny

Dziękuje za zwrócenie uwagi. Popełniłem oczywisty błąd pisarski – chodziło o boisko przy Gimnazjum nr 3 / I LO w Olkuszu – za co zainteresowanych przepraszam.

Przy Gimnazjum nr 4 ( na Słowikach) na boisku z programu „blisko boisko” mam nadzieje, że uda się w 2012 roku zamontować oświetlenie.

Warto, aby powstawało jak najwięcej infrastruktury sportowej dla młodzieży i naszych mieszkańców. Może wtedy mniej będzie dewastacji, bo młodzież zamiast pod klatkami będzie spędzać czas na boisku.

Z serdecznymi pozdrowieniami i najlepszymi życzeniami na święta. Ł. K.

Jan Durański
Jan Durański

Najwyższy czas aby wreszcie powstało jakiekolwiek boisko przy 3 szkołach na ul,Żeromskiego.Zarząd Osiedla Młodych ze społecznych pieniędzy kosztem 20.000,00 złotych przygotował dokumentację tej inwestycji już w 2010 roku.
Kilkaset uczniów tych szkół czeka od lat na boisko,

AdamZielnik
AdamZielnik

Kiedy w Wolbromiu będziemy mieć takie problemy? 🙁 Gdzie? My mamy CZY? 🙁

mariuszek200
mariuszek200

niema Orlikia na skalskiej nie tu robią.

Pierwiastek z Włodka
Pierwiastek z Włodka

[quote name=”Kryśka Ułamkowa”]To radny Kmita nie wie, że Gimnazjum nr 4 jest na Słowikach? Przecież facet był w komisji edukacji.[/quote]
To ty nie wiesz, że edukacja w Olkuszu jest „pod psem”, znaczy, pod biskupem?!

Niehisteryk
Niehisteryk

[quote name=”Kmita”]…Radny chce, by popularne „Orliki” znalazły się przy Szkole Podstawowej nr 3 w Olkuszu oraz w centrum miasta…[/quote]

Najlepiej niech ten drugi będzie kryty, pod dachem kościoła im. Andrzeja. Najwyższy czas pójść za przykładem wszystkich mądrych i cywilizowanych państw.

czub
czub

Nie rozumiem, dlaczego na Os. Słowiki miałoby powstać drugie boisko tego typu, skoro już jedno istnieje przy Gimn. nr 4. Warto dodać, że ktoś kilka ładnych lat temu miał poroniony pomysł z tworzeniem obok tego gimnazjum boiska o nawierzchni sypkiej, na której powinno się grać w tenisa, a nie w nogę. Dodatku przydałaby się przy gimn. bieżnia do biegania, chociażby na 100 metrów. Miejsca w okolicy jest sporo. Tutaj chciałbym podziękować Panu Kmicie, że w końcu po kilku latach od daty wyborów z okręgu nr 3 zaczął się interesować Osiedlem Słowiki, czekamy na inicjatywy Pana dr Herzyka. Należy też zauważyć,… Czytaj więcej »

kosmolog
kosmolog

Dejcie spokój Piaśnikowi, to jest prosty chlopok z Kosmolowa. Mioł troche szczęścio w życiu i ożynił się z Krysią – bardzo pracowitą i zaradną dziewuszką. I tylko lotego jest tym kim jest. To una o wzystkim musi myśleć i o wszystko się mortwić. Gdyby nie una to nik by o Piaśniku nie wiedzioł – kropka.

pienkna
pienkna

Panie Kmita nie mam nic przeciwko Pana interpelacjom,ale niech Pan nie aktywizuje sie akurat na tym odcinku. Daje Pan bowiem motywację temu (moderacja) Piaśnikowi, a on zleca napisanie interpelacji komuś ponieważ sam (moderacja). Jego pragnieniem jest, dorownać niektorym radnym. Nie ma szans ponieważ jest zwyklym wróblem, ktory ze słowikami zawsze przegra, nawet gdyby gratisowo wydal 1.000 zapiekanek.

Kryśka Ułamkowa
Kryśka Ułamkowa

To radny Kmita nie wie, że Gimnazjum nr 4 jest na Słowikach? Przecież facet był w komisji edukacji.