Zespół Szkół nr 1 w Olkuszu, popularnie zwany „Mechanikiem”, otrzymał wyróżnienie na I Gali Kształcenia Zawodowego. To jedyna szkoła zawodowa w Małopolsce, która może pochwalić się takim sukcesem. Uroczystość odbyła się w siedzibie firmy Comarch S.A. w Krakowie.

„Mechanik” uczestniczy w projekcie „Modernizacja Kształcenia Zawodowego”, współfinansowanego z unijnych środków. W jego ramach organizowane są kursy, szkolenia oraz dodatkowe zajęcia. Uczniowie mogą też wykazać się kreatywnością biorąc udział w konkursach,. Nagrodę zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Mam zawód. Mam Fantazję” odebrał Krzysztof Mączka. Jego fotografia „Masz prawo jazdy – Masz pracę”  została wykonana pod kierunkiem Mariusza Grewendy. Uczniowie mieli pokazać, jakie korzyści osiągają z nauki konkretnego zawodu i współpracy przedsiębiorców ze szkołami zawodowymi.

Na Gali wyróżniono też uczniów za sukcesy w konkursach zawodowych: Ewelinę Bodasińską, Pawła Skotnicznego i Rafała Papaja. Dyplom uznania za „aktywne włączenie się w proces modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce” otrzymała dyrektor placówki Aldona Nowicka.
W  ramach projektu w przyszłym roku w szkole zostanie otwarte Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze