Gmina Wolbrom

Władze Wolbromia poinformowały o rozdzieleniu środków finansowych wspomagających działalność lokalnych klubów sportowych, a także organizacji i instytucji prowadzących różnorodną działalność profilaktyczną, w zakresie organizacji czasu wolnego dzieciom i młodzieży. Najwięcej pieniędzy trafi do piłkarzy.

Pomoc finansową na prowadzenie zajęć sportowych w ramach realizacji zadania pn. „Wspieranie rozwoju sportu w Gminie Wolbrom” w 2024 roku na podstawie ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie jak zwykle najwięcej środków – bo aż 200 tys. zł – otrzymał Klub Sportowy „Przebój” Wolbrom. Dziesięciokrotnie mniej – 20 tys. zł otrzyma Uczniowski Ludowy Klub Sportowy w Wierzchowisku, a kolejne 25 tys. zł trafi do Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Strumyk” Zarzecze.

Osiągający bodaj najbardziej spektakularne spośród wszystkich wolbromskich klubów sukcesy sportowe Uczniowski Klub Sportowy JUDO WOLBROM otrzymał na ten rok 60 tys. zł. Po 15 tys. zł zasili kasy Stowarzyszenia Klub Sportowy „Hetman” Dłużec oraz łuczników z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Diana”. Siatkarze z Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko „Jura” oraz Uczniowski Klub Sportowy „Kocham siatkówkę” dostali po 5 tys. zł

Kolejne wsparcie finansowe na działalność sportową przyznano w ramach realizacji zadania publicznego pn. Prowadzenie działań w obszarze aktywności fizycznej na terenie Gminy Wolbrom, służących zapobieganiu powstawania problemów alkoholowych i narkomanii w środowisku lokalnym w 2024 roku, na podstawie ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym. Z puli tych środków współfinansowane będą zajęcia prowadzone przez Jurajski Klub Sportowy Oyama Karate, który otrzymał wsparcie w wysokości 35 tys. zł, piłkarze ze Stowarzyszenia Wolbromska Akademia Piłkarska „Młodzi Przebojem” – 50 tys. zł, judocy z Uczniowskiego Klubu Sportowego UKEMI Judo Wolbrom 45 tys. zł oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Actus Animi w Wolbromiu 25 tys. zł na zajęcia z akrobatyki.

Wsparcie w wysokości 12 tys. zł na realizację zadania publicznego pn. „Realizacja programu profilaktyczno-terapeutycznego dla dzieci i młodzieży realizującej obowiązek szkolny lub obowiązek nauki z rodzin niewydolnych wychowawczo, dotkniętych skutkami alkoholizmu w 2024 roku, na podstawie ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym” otrzymała też Ochronka „Betlejem” działająca przy Zgromadzeniu Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze