kronika policyjna

Policjanci odzyskali skradzioną saszetkę
Sprawne działanie policjantów z Bukowna przyczyniło się do zatrzymania mężczyzny, który kilka godzin wcześniej w jednym z miejscowych marketów ukradł saszetkę zawierającą dokumenty i 600 złotych. Policjanci szybko ustalili tożsamość złodzieja. Mężczyzna, 45-letni bukowianin był zaskoczony, kiedy zapukali do niego mundurowi. Odzyskali dokumenty oraz pieniądze, których mężczyzna nie zdążył jeszcze wydać. Został zatrzymany. Wkrótce usłyszy zarzut kradzieży. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kradzieże przewodów linii napowietrznej
28 i 29 kwietnia 2015 roku na terenie gminy Bolesław skradziono przewody linii napowietrznej. Do kradzieży doszło w Krzykawie i Bolesławiu. Straty w ustaleniu. Policjanci z Bukowna pracują nad ustaleniem sprawców tej kradzieży. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Kradzież na targowisku w Wolbromiu
29 kwietnia br. mieszkanka Trzyciąża powiadomiła policję o kradzieży telefonu na targowisku w Wolbromiu. Kobieta straciła telefon sony xperia o wartości 400 złotych. Policja prowadzi postępowanie z art. 278 kodeksu karnego (kradzież).

Skradziono przęsła ogrodzeniowe
Do kradzieży doszło 29 kwietnia na działce przy ul. Biema w Olkuszu. Sprawca skradł cztery przęsła ogrodzeniowe. Właściciel oszacował straty w wysokości 1000 złotych. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

Kradzież z włamaniem w Bukownie
1 maja w Bukownie przy ul. Kolejowej włamano się do garażu znajdującego się na terenie jednej z firm usługowych. Sprawca wyciął otwór w metalowej tylnej ścianie garażu, wszedł do środka i skradł pojemniki ze złomem. Straty oszacowano na około 4500 zł. Policjanci z komisariatu ustalają sprawcę kradzieży z włamaniem.

Samochód osobowy potrącił rowerzystę
W niedzielę 3 maja około godziny 15:30 w Kosmolowie rowerzysta został potrącony przez samochód. Kierująca toyotą 37- letnia mieszkanka tej miejscowości, wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu rowerzyście. Kobieta była trzeźwa. Rowerzysta, 39-letni mieszkaniec Krakowa z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Olkuszu.

Samochód ciężarowy z naczepą „wylądował” w rowie
4 maja br. około godziny 6:20 na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Bolesław, w pobliżu skrzyżowania z ul. Kluczewską, doszło do kolizji drogowej. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierujący samochodem ciężarowym nie zachował ostrożności zbliżając się do sygnalizacji świetlnej. Chcąc uniknąć najechania na poprzedzający pojazd, zjechał z drogi i wpadł do rowu. Kierowca 56-letni mieszkaniec Ukrainy był pod wpływem alkoholu. Odpowie z art. 87§1 kodeksu wykroczeń. Grozi mu kara aresztu lub grzywny.

Zdenerwował się i zniszczył drzwi wejściowe w restauracji
Patrol prewencji policji interweniował wobec 30-letniego mężczyzny, który uszkodził drzwi wejściowe w jednej z olkuskich restauracji. Zdarzenie miało miejsce 5 maja około godziny 3:20 w Olkuszu. Wartość strat w ustaleniu.

Zdarzenie drogowe w Suchej
5 maja br. w miejscowości Sucha, doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący dacią logan 38-letni mężczyzna, nie zachował należytej ostrożności i wjechał w tył skody octavii. Do olkuskiego szpitala z urazem kręgosłupa trafiła kierująca skodą oraz 7-letnia pasażerka. Uczestnicy wupadku byli trzeźwi.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze