Wolbrom

W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 45-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Wolbromiacy kierująca tą artystyczną „wizytówką” Wolbromia Agnieszka Gołembiowska-Karoń zaprosiła byłych członków zespołu do włączenia się do udziału w przygotowaniu tego wydarzenia. Na spotkaniu organizacyjnym pojawiło się prawie 60 osób – reprezentantów praktycznie wszystkich roczników zespołowych – od pierwszego, najstarszego do najmłodszych „old boyów”. To nie pierwszy zespołowy jubileusz, który chcą razem organizować – dla nikogo nie jest bowiem tajemnicą, że wieloletni udział w zajęciach, występach i wspólnych wyjazdach skonsolidował zespół, czyniąc z niego wielką zaprzyjaźnioną „rodzinę”.

Zespół Pieśni i Tańca Wolbromiacy został założony przez panią Barbarę Motowidlak, która kierowała nim w latach 1979 -1991   we współpracy ze śp. Maksymilianem Pasierbem – instruktorem muzycznym w latach 1979 -1992, Konradem Kowalczykiem – choreografem i instruktorem tańca w latach 1979 -1988, śp. Marianem Dulińskim – instruktorem muzycznym w latach 1979 -1991 i śp. Tadeuszem Mąką – kapelmistrzem w latach 1979-1990.

Od 1980 r. w zespole, w różnych rolach – najpierw jako członkini, a potem w latach 1985 – 1992 i znowu od 1998 – choreografka i instruktorka tańca, a od roku 2001 do dziś również kierowniczka ZPiT Wolbromiacy działa Agnieszka Gołembiowska-Karoń, która z ogromnym zaangażowaniem wyszkoliła już wiele kolejnych zespołowych pokoleń. Wolbromiacy mimo, iż są zespołem amatorskim, cieszą się renomą nie tylko w regionie, ale występują również na scenach w całej Polsce i poza jej granicami, prezentując tańce polskie oraz repertuar odwiedzanych krajów.

– Obchody kolejnych jubileuszy działalności Zespołu Pieśni i Tańca Wolbromiacy organizowane są cyklicznie co 5 lat. Każdorazowo są wspaniałą przygodą: okazją do wspomnień, powrotu do wspólnej pracy i świetnej zabawy, a nawet poprawy kondycji fizycznej dla coraz starszych członków dawniejszych roczników zespołu, którzy decydują się na aktywne przygotowania i udział w koncercie jubileuszowym. Z każdym jubileuszem coraz chętniej wracamy do wspomnień młodości i cieszymy się swoim towarzystwem – informuje Agnieszka Gołembiowska-Karoń, która zaprasza wszystkich byłych Wolbromiaków do udziału – czynnego lub biernego – w zaplanowanym na 4 maja 2024 roku jubileuszowym koncercie.

– Wszystkich, którzy tak jak kiedyś, chcą poczuć adrenalinę i emocje towarzyszące występom na scenie zapraszamy do wspólnej pracy już dziś. Scenariusz koncertu przewiduje rolę dla każdego, kto znów chce poczuć ten sceniczny dreszczyk. Każdy z was sam może zdecydować, jaką rolę wybierze: taneczną, wokalną, aktorską czy towarzyską… Do zobaczenia! – zachęca i namawia kierowniczka Wolbromiaków.


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze