Osiek, Zederman

Wiosną przyszłego roku zostaną ukończone dwie duże inwestycje dla najmłodszych mieszkańców. W Osieku i Zedermanie trwa budowa gminnych przedszkoli.

„Obie inwestycje są szczególnie bliskie mojemu sercu, ponieważ znacząco powiększamy ofertę naszej Gminy w zakresie dostępności edukacji przedszkolnej dla najmłodszych mieszkańców. To lepszy start dla naszych dzieci, a dla rodziców wsparcie w wychowaniu i pomoc w powrocie na rynek pracy. Mimo trudnego roku galopującej inflacji i kryzysu związanego z wojną w Ukrainie oba zadania zmierzają do szczęśliwego końca. Nie mogę się doczekać dnia, w którym te, na razie, surowe mury wypełnią się śmiechem szczęśliwych dzieci” – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Placówka w Osieku ma dwie kondygnacje: poza sześcioma salami dla 25-osobowych grup, zaplanowano dwie sale do zajęć indywidualnych, salę wielofunkcyjna, jadalnię, pokój nauczycielski czy pokój pielęgniarski. W budynku znajdzie się również kotłownia, wentylatorownia, pomieszczenie porządkowe, szatnie, pralnia, archiwum oraz plac zabaw z urządzeniami zabawowymi. Docelowo będzie mogło tam uczęszczać 150 dzieci. 

Z kolei w Zedermanie nowe przedszkole mieścić się będzie w dwukondygnacyjnym obiekcie dobudowanym do budynku szkoły. Trzy sale dla najmłodszych mieszkańców, trzy pomieszczenia dla z toaletami dla dzieci, pomieszczenia z toaletami dla pracowników, pomieszczenie socjalne czy szatnia – tak będzie wyglądać placówka. Warto również zaznaczyć, że prace dotyczą nie tylko samego budynku, ale także otoczenia: w projekcie założono wykonanie placu manewrowego, drogi pożarowej, chodnika, miejsc postojowych i podjazdu niepełnosprawnych. Przedszkole będzie ogrzewanie ze szkolnej kotłowni.  

Koszt obu inwestycji wyniesie około 10 500 000,00 złotych. Jak informuje olkuski magistrat, ostateczny koszt robót będzie znany po zakończeniu wszystkich prac. Budowa przedszkoli jest współfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – pozyskana przez władze gminy dotacja wynosi 7 500 000,00 złotych.

fot.UMiG Olkusz


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Czyż logo Przeglądu teraz nie wygląda lepiej, ładniej i dostojniej?