Pomieszczenia na parterze Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolesławiu zyskały nowe oblicze. Teraz trwa kolejny remont, tym razem na zewnątrz.

Centrum Rozwoju Dziecka, czyli popularna świetlica od stycznia prowadzona przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą” zostało kilka tygodni temu gruntownie wyremontowane. Wymieniono okna i odświeżono sale, do których dzieci wrócą po zniesieniu obostrzeń spowodowanych pandemią.

Niedawno rozpoczęto kolejny etap modernizacji GOPS-u. Prace obejmują m. in. wymianę konstrukcji i poszycia dachu, przemurowanie kominów od poziomu stropów nad piętrem, wymianę okien w piwnicach i na piętrze, docieplenie ścian, wymianę drzwi wejściowych zewnętrznych, wykonanie instalacji odgromowej. Prace wykonywane przez firmę „BUDIMAT” z Białej Niżnej powinny zakończyć się w sierpniu.

– Inwestycja jest finansowana z gminnego budżetu. Czekamy jeszcze na rozstrzygniecie konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na głęboką termomodernizację energetyczną budynków użyteczności publicznej – mówi wójt gminy Bolesław Krzysztof Dudziński. Wartość termomodernizacyjnego projektu to prawie 679 tys. złotych, a wnioskowana dotacja niemal 407 tys. złotych.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o