Kraksa na przeciwnym pasie
15 września. Cztery osoby zostały ranne w wypadku, do jakiego doszło na drodze w Krążku. Kierujący audi mieszkaniec Płocka zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym z naczepą, którym kierował mieszkaniec Jaworzna. Z ogólnymi potłuczeniami do szpitala w Olkuszu trafiły wszystkie osoby z audi.
Weszli na siłę do domu
15 września. Mieszkanka Zedermana zgłosiła, iż dwie nieznane jej osoby weszły do domu, uszkodziwszy wcześniej drzwi. Mężczyźni nie chcieli go opuścić. Wysłany na miejsce patrol zatrzymał jednego z mężczyzn, 66-letniego mieszkańca Kosmolowa. Wspólnie z drugim sprawcą odpowie za popełnienie przestępstwa i wykroczenia – naruszenie miru domowego oraz zniszczenie mienia.  

Ma potrójne kłopoty
16 września. Patrol komisariatu z Bukowna zatrzymał 30-letniego olkuszanina, który usiłował włamać się do nissana zaparkowanego przy drodze. Ponadto policjanci w trakcie rewizji znaleźli przy mężczyźnie dwie działki amfetaminy. Okazało się także, że sprawca jest poszukiwany.
Kradli na budowie
17 września. Policjanci zatrzymali na ulicy Górniczej w Olkuszu 16-letniego mieszkańca miasta, który wspólnie z dwiema innymi osobami ukradł elementy żeliwne i blaszane z terenu budowy. Mienie odzyskano. Sprawa nieletniego trafi do sądu rodzinnego.  
„Wpadka” w dyskoncie
18 września. W dyskoncie przy ulicy Zawierciańskiej w Kluczach doszło do kradzieży artykułów spożywczych o łącznej wartości 381 złotych. Policjanci ustalili, że sprawcy to troje mieszkańców Ogrodzieńca, w wieku 12, 22 i 35 lat. Dwoje dorosłych odpowie za popełnienie przestępstwa, a 12-latkiem zajmie się sąd rodzinny.
Niewypały w lesie
18 września. Na terenie lasu w Kwaśniowie Górnym policjanci znaleźli cztery pociski artyleryjskie pochodzące z II wojny światowej. Miejsce zabezpieczono do czasu przyjazdu saperów, którzy zabrali niewybuchy.
Staranował barierkę, znak i sygnalizator
20 września. Na drodze krajowej w Olkuszu kierujący renaultem mieszkaniec Sułoszowej stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w barierkę ochronną, znak drogowy i sygnalizator świetlny. Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania z ulicami Pakuska i Króla Kazimierza Wielkiego. Dwóch z pasażerów pojazdu, mieszkańców  Sułoszowej, zostało rannych – jeden ma zwichnięty bark, drugi złamane udo i poranioną twarz. Obaj trafili do olkuskiego szpitala.
Chłopczyk wbiegł wprost pod koła
20 września. 12-letni chłopiec został ranny w wypadku, do jakiego doszło na prostym odcinku drogi przy ulicy Bolesławskiej w Kluczach. Dziecko wbiegło wprost pod renaulta kierowanego przez mieszkankę Podlipia. Poszkodowany ze złamaniem ręki i obojczyka trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu.
Maluchem wjechał w forda
20 września. Do wypadku doszło na ulicy Głównej w Bolesławiu. Kierujący fiatem 126p 57-letni mieszkaniec Bukowna najechał na tył forda, którym kierował 57-latek z Bolesławia. W wyniku zdarzenia kierujący maluchem doznał obrażeń wewnętrznych i został przetransportowany do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze