Bartosz Karoń z I.K.S. - u zdobył tytuł Mistrza Polski w Biegach Górskich

Bartosz Karoń pokonał 54 zawodników i wywalczył tytuł Mistrza Polski Juniorów w VI Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w stylu anglosaskim na Górze św. Anny w Opolskiem.  Mistrzostwa odbywały się w ciszy, bez oklasków, z uwagi na katastrofę prezydenckiego samolotu w Smoleńsku, o której dowiedziano się już w trakcie trwania zawodów.
– Przy dekoracji zawodników uczciliśmy pamięć ofiar minutą ciszy. Bartek startował niedawno w Mistrzostwach Świata w Biegach na Przełaj, gdzie odniósł kontuzję stopy i nie mógł wykazać się pełnią formy.

Tutaj poszło mu świetnie, dzięki jego uporowi i woli walki. Bartek od początku startuje w barwach naszego klubu, w tym roku został powołany do reprezentacji Polski juniorów – mówi jego trener Kazimierz Chechelski.
Pozostali startujący z IKS Olkusz juniorzy to: Paweł Łopuch (21 miejsce);  młodziczki: Monika Kaliwoda (4 m.), Jaśmina Wolczyńska (5 m.), i Patrycja Skręt (10 m.). W grupie młodzików najlepiej wypadł Krystian Czapla (9 m.). Na 2,8 km startowały juniorki młodsze, wśród których Karolina Ślęzak była 8., a 13. Wioletta Nowak. Dziewiątą lokatę wywalczyła juniorka Marta Łaskawiec, a jedenastą junior młodszy Kacper Bielat. Wśród starszych chłopców 11. miejsce przypadło Nikolasowi Czapli.
Sporym sukcesem w górskich biegach może pochwalić się także młodziczka Aleksandra Krężel z MUKS „Ilkus” Olkusz, która w swojej kategorii wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Polski. W tej samej kategorii dobrze pobiegły: Marta Łaciak (14 m.) i Martyna Strojna (24 m.). Juniorka Klaudia Czopek zajęła 18 lokatę, a junior Michał Danecki 20. Z grona podopiecznych Barbary i Krzysztofa Borawskich w kategorii dziewcząt starszych startowała także Natalia Szczepanek (24 m.).
Na Górze św. Anny startowali również zawodnicy LKS-u Kłos Olkusz. W grupie młodziczek 9 lokatę zajęła Barbara Górkiewicz, a 15. Klaudia Juras. W tej kategorii dobrze wypadły również Klaudia Wacięga (17 m.), Ewelina Grzanka (18 m.), Ewelina Obstarczyk (19 m.), Sylwia Stawowczyk (21 m.), Karolina Kasprowska (22 m.), Moniak Bernaś (23 m.) i Justyna Wojnar (25 m.). Wśród młodzików biegli: Sebastian Kasperek (17 m.), Paweł Cioch (19 m.), Wojciech Jasiński (20 m.) i Wojciech Klęczar (24 m.). W kategorii juniorek młodszych 10 miejsce uzyskała Aleksandra Cieślik, a 17. Aleksandra Mystek. W gronie juniorów młodszych z „Kłosa” najlepszy wynik zanotował Artur Januszek (6 m.). W tej grupie nieźle wystartowali też Mateusz Majcherkiewicz (16 m.), Michał Górkiewicz (21 m.) i  Dominik Mystek (25 m.).