Po zakończeniu biegów halowych rozpoczął się okres crossów i biegów na przełaj. Inauguracja nastąpiła w Krakowie na zawodach Grand Prix o Puchar Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Spore sukcesy odnieśli młodzi lekkoatleci IKS-u Olkusz, którzy na tle innych zawodników wypadli bardzo dobrze.

W biegu seniorów na dystansie 3 000 m Bartosz Karoń zajął drugie miejsce. W kategorii młodzików na 1000 m Nikolas Czapla zajął pierwsze miejsce. Wśród juniorów młodszych na 3 000 m Kacper Bielat był drugi, Krystian Czapla trzeci, Mateusz Klich piąty, a Karol Muzyk jedenasty. W kategorii juniorów na 3 000 m Wojciech Pasich zajął trzecią lokatę. W gronie chłopców starszych na 1000 m Olaf Czapla był piąty, a Patryk Gałka jedenasty.
Równie dobrze wypadły dziewczęta. Na dystansie 1000 m młodziczek Jaśmina Wolczyńska zajęła trzecie miejsce, Marta Łaciak czwarte, a Anita Gałka dziewiąte. W kategorii juniorek na 3 000 m Wioletta Nowak była trzecia. W biegu na 3 000 m juniorek młodszych Patrycja Skręt uplasowała się na drugim miejscu, a Kinga Byczek na trzecim.
Kolejny raz olkuscy lekkoatleci wystartują 12 marca w Zamościu na Przełajowych Mistrzostwach Polski juniorów i seniorów. 19 marca zawodnicy IKS-u wezmą udział w Makroregionalnych Biegach Przełajowych w Mielcu w kategorii młodzików i eliminacjach do ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bydgoszczy juniorów młodszych.