W dniu 4.11.2011 w Złotym Stoku k. Kłodzka odbyły się Górskie Mistrzostwa Polski w biegach Juniorów, Młodzików i Dzieci w stylu anglosaskim, w których podopieczni trenera Kazimierza Chechelskiego osiągnęli znaczące sukcesy. Najlepszy wynik uzyskała Karolina Ślęzak w kat. juniorek w biegu na 2 km zdobywając brązowy medal.

Wśród młodzików na 1600 m Nikolas Czapla zajął 7. miejsce a Adrian Wojtacha – 13. miejsce. W kategorii juniorek młodszych na 2 km Kinga Byczek – 6. miejsce, w kategorii młodziczek na 1600 m Marta Łaciak – 10. miejsce. W kategorii juniorów na 4 km Wojciech Pasich – 6. miejsce.
W kategorii juniorów młodszych na 4 km Krystian Czapla – 7. miejsce, Mateusz Klich – 8. miejsce, Karol Muzyk – 11. miejsce, Emanuel Wojtacha – 12. miejsce, Patryk Czarnota – 13. miejsce.

W kategorii dzieci starszych do 13 lat Paweł Węglarz – 5. miejsce, i Dominik Zając – 7. miejsce. Wymienieni zawodnicy biegali na dystansie 1200 m.
Wywalczony w tych mistrzostwach Polski brązowy medal Karoliny Ślęzak jest już czwartym zdobytym na Mistrzostwach Polski w tym roku przez zawodników I.K.S. Olkusz.

Wcześniej 2 srebrne medale wywalczyli: Konga Byczek na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Bielsku Białej na 9 km i Nikolas Czapla w biegu młodzików w Ustrzykach Dolnych, brązowy medal na 9 km w Bielsku Białej stylem alpejskim – Bartosz Karoń.
Aktualnie lekkoatleci IKS Olkusz są najlepszą sekcją w Olkuszu, a w województwie małopolskim wśród juniorów zajmują 3. lokatę.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
trener
trener
10 lat temu

http://www.biegpozloto.pl/info/bpz11_wyniki_mpbg_KJ.pdf link do komunikatu, w kategori juniorek startowało 4 zawodniczki z tego 2 z olkusza – straszna rywalizacja na tych mistrzostwach POLSKI