kradziez

Olkuscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o próbę rozboju, włamanie i kradzież roweru górskiego. Mundurowi odzyskali utracone mienie. Teraz dalszym losem 23 i 25-latka zajmie się prokuratura.

Policjanci z Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, w ubiegłą niedzielę zostali skierowani przez dyżurnego na ulice Króla Kazimierza Wielkiego, gdzie dwóch mężczyzn miało dokonać kradzieży z włamaniem. Na miejscu właściciel wskazał policjantom uszkodzone pomieszczenie gospodarcze, z którego dwaj znani mu mężczyźni skradli rower górski, należący do jego siostry. Mundurowi udali się do 22-letniej kobiety, właścicielki roweru. W rozmowie z kobietą policjanci ustalili, że przed dokonaniem kradzieży dwaj mężczyźni byli u niej i jej matki w mieszkaniu i grozili im pozbawieniem zdrowia i życia. Funkcjonariusze natychmiast udali się za podejrzanymi. Po krótkim pościgu osoby te zostały zatrzymane przez policjantów. Okazali się nimi: 23 i 25-letni mieszkańcy miasta, dobrze znani mundurowym ze swojej kryminalnej przeszłości.

Obaj usłyszeli wczoraj zarzuty dotyczące usiłowania rozboju i kradzieży z włamaniem. Jeden z nich dostał zarzut kierowania gróźb karalnych. Decyzją olkuskiej prokuratury jest objęcie podejrzanych dozorem policyjnym.

Fot. KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze