kronika policyjna

Wolbrom. Policjanci udaremnili dalszą jazdę nieletniemu
Zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym jadącym drogą wojewódzką 783, otrzymali policjanci z Wolbromia. Okazało się, że mężczyzna posadził za kierownicę swojego nastoletniego syna, a sam pijany, siedział na miejscu pasażera.

8 kwietnia około godziny 15:00 funkcjonariusze z komisariatu w Wolbromiu udali się potwierdzić zgłoszenie, o jadącym drogą wojewódzką 783 nietrzeźwym kierowcy, który miał poruszać się samochodem marki Renault. Kiedy doszło do zatrzymania pojazdu, zdziwienie funkcjonariuszy wywołał fakt, że za kierownicą siedział nastoletni chłopiec, a obok niego, jako pasażer, jego ojciec. 14-letni chłopiec kierował samochodem za przyzwoleniem swojego 48-letniego ojca. Mężczyzna był pijany – badanie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu. Mundurowi ustalili, że ojciec wyręczył się synem, gdyż w marcu 2018 roku stracił prawo jazdy za prowadzenie po pijanemu. Dodatkowo po sprawdzeniu dokumentów, okazało się, że pojazd, którym jechali nie, miał aktualnych badań technicznych. Po wykonanych czynnościach syn, jak i ojciec, zostali przekazani rodzinie. Wkrótce postępowanie 14-latka oceni sąd rodzinny. Natomiast ojca z pewnością czekają konsekwencje karne. Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo uszczerbku na zdrowiu może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Komunikaty:

Policja prosi o kontakt świadków uszkodzenia pojazdu BMW 530
Do uszkodzenia pojazdu marki BMW 530, doszło 24.03.2018 roku w Olkuszu na parkingu( rejon bloku 42 a 36) przy ulicy Legionów Polskich. W pojeździe został uszkodzony tylni zderzak i tylni prawy błotnik. Osoby, które mają informacje w tej sprawie, proszone są o telefoniczny kontakt z policjantem prowadzącym sprawę, nr tel. 32-6478-235 lub 997.

Policja prosi o kontakt świadków uszkodzenia pojazdu BMW
Do uszkodzenia pojazdu marki BMW, doszło 25.03.2018 roku w Olkuszu na parkingu(centrum chińskie) przy ulicy Króla Kazimierza Wielkiego. W pojeździe został uszkodzony przedni zderzak, i tablica rejestracyjna. Osoby, które mają informacje w tej sprawie, proszone są o telefoniczny kontakt z policjantem prowadzącym sprawę, nr tel. 32-6478-234 lub 997.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze