Olkusz

Po sobotnim starciu ze Zgodą Ruda Śląska, Srebrne Lwice są na półmetku rundy rewanżowej. Z dotychczasowych pięciu spotkań w drugiej części sezonu podopieczne Marcina Księżyka wygrały cztery, a łącznie po minionym weekendzie mają na swoim koncie osiem zwycięstw, co zapewnia olkuszankom niezagrożone, przynajmniej jak na tę chwilę 5. miejsce w tabeli. Na wynik całej drużyny składają się indywidualne występy. Obecnie na czele klubowej klasyfikacji strzelczyń, podobnie jak przy okazji ostatniego meczu o punkty znajdują się siostry Sołościuk.

Liderką zestawienia, w którym obok nazwisk widnieją liczby związane ze zdobywanymi bramkami jest starsza z Sióstr – Oliwia. 20-letnia nominalna skrzydłowa, zagrała w każdym z 15 dotychczasowych spotkań, w których dobyła w sumie 59 bramek. W tym momencie dorobek „Mini” pozwala Jej zajmować 22. lokatę w ogólnej klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek na zapleczu kobiecej PGNiG Superligi w grupie B. Siedem trafień mniej ma w swoim prywatnym dorobku młodsza z sióstr – Nikola (rocznik 2005), dla której jest to debiutancki sezon na dorosłych parkietach. 52 gole to świetny wynik jak na zupełną nowicjuszkę w gronie I-ligowych, często już nawet wyjadaczek. Klubowe podium uzupełniają Magdalena Barczyk z Anną Andrzejczyk. Obie rozgrywające jak do tej pory solidarnie rzuciły po 49 bramek.

Następne w kolejce w tym samym zestawieniu są: Julia Mrozowska (44 gole), Karolina Herian (40 bramek) oraz Wiktoria Sioła (39 trafień). Wszystkie z wymienionych w tym akapicie przez problemy zdrowotne nie zagrały przynajmniej w jednym z dotychczasowych spotkań.

Różnica pomiędzy pierwszą szóstką, a kolejnymi w klasyfikacji zawodniczkami jest już większa. 7. miejsce zajmuje w tym momencie Vanessa Nowak. Nasza leworęczna, młodzieżowa kadrowiczka ma w dorobku 27 trafień, za Nią plasuje się Aleksandra Zub – 22 gole, a blisko tej trójki jest także Wiktoria Kozyra – 21 bramek. Inne debiutantki w seniorskim handballu, jak na razie swoją obecność na boisku potwierdziły symbolicznymi trafieniami. Po trzy razy piłkę w siatkach rywalek umieściły: Oliwia Bartusik, Oliwia Błaszczykiewicz, Julia Polakowska i Natalia Stach, a po jednym golu dorzuciły Kamila Pietruszka i bramkarka Aleksandra Nowicka. Jedynie druga z olkuskich golkiperek Emilia Januszek nie wpisała się jeszcze w tym sezonie do sędziowskiego protokołu.

Liderką ogólnej, ligowej klasyfikacji strzelczyń jest doświadczona Joanna Załoga z Jeleniej Góry, która jako jedyna do tej pory przekroczyła granicę stu goli. 116 trafień to w tym momencie aż o 24 bramki więcej od drugiej w tym gronie Karoliny Łuszczyńskiej (92) i o 25 goli więcej od trzeciej Magdaleny Maziarz (91) – obie to zawodniczki wrocławskiego AZS-u, który na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu, co ciekawe zamyka ligową tabelę.

Po 15 meczach, Srebrne Lwice mają na swoim drużynowym koncie 417 bramek, co daje średnią 27,8 zdobywanych goli na mecz. Wynik niezły, choć oczywiście są lepsi w tym aspekcie. Podobnie jak w tabeli punktowej, również i pod względem skuteczności najlepsze są piłkarki Ruchu Chorzów.

Szansa na poprawę swoich notowań dla Srebrnych Lwic już niebawem, bo w sobotę 9 kwietnia. SPR zagra na wyjeździe z ChKS-em PŁ Łódź i przez pryzmat sytuacji w tabeli, do spotkania z łodziankami podopieczne trenera Księżyka przystąpią w roli faworytek.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze