Olkusz

Nietypowo jak na obowiązujące standardy – bo w czwartek 17 listopada SPR Olkusz, w ramach 8. kolejki I Ligi Kobiet gr. B podejmie we własnej hali MTS Żory. Zespół Bartłomieja Dudy to obecny wicelider tabeli, który w dotychczasowych sześciu meczach zgromadził komplet punktów i jako jedyny dotrzymuje kroku prowadzącej ekipie w Kalisza. Przed Srebrnymi Lwicami arcytrudne zadanie, bo nie dość, że rywal z najwyższej półki, to jeszcze sytuacja obu drużyn w tabeli i dyspozycja sportowa są zgoła odmienne.

Podopieczne Marcina Księżyka mają za sobą średnio udany pojedynek w Krapkowicach, przegrany różnicą siedmiu goli. MTS natomiast przyjeżdża na Wiejską opromieniony wysokim zwycięstwem nad beniaminkiem ze Świebodzic, w którym szczypiornistki z Żor rzuciły ponad dwa razy więcej bramek od rywalek. To musi budzić szacunek.

Nawet bez wspominania okoliczności ostatniego triumfu Ślązaczek, a jedynie odnosząc się do sytuacji w ligowej tabeli, z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w czwartkowym spotkaniu będą przyjezdne, które do tej pory wygrały wszystko, co miały do wygrania. W poprzednim sezonie oba bezpośrednie starcia padły łupek żorzanek, które i tym razem z pewnością liczą na pełną pulę.

Lwice stają więc przed szalenie ciężką próbą. Skuteczne postawienie się wiceliderkom tabeli przez niektórych jest wręcz niedorzeczne, ale sport w przeszłości widział już niejedną taką historię, gdzie teoretycznie słabszy stawiał czoła hegemonowi. W Olkuszu wszyscy liczą, że w końcu musi nadejść taki dzień, w którym słońce zaświeci mocniej niż tylko na chwilę, jak to było w przypadku derbowej potyczki z Cracovią. Wydawało się, że triumf nad „Pasiaczkami” wzorem ubiegłej kampanii stanie się początkiem marszu w górę tabeli, jednak już kolejny mecz zweryfikował plany Lwic.

Nie pozostaje więc nic innego jak tylko mocno ściskać kciuki i wspierać Dziewczyny, które jak na razie zamiast iść w górę, to mają pod górkę. Może właśnie to jest ta przełomowa chwila? Oby!

Pojedynek z MTS-em Żory, w czwartek 17 listopada w hali MOSiR o godz. 18:00. Mecz w roli arbitrów poprowadzą Michał Cieślik z Piotrem Oleksykiem. Bilety w cenie 8 zł normalny, 5 zł ulgowy i 15 zł rodzinny dostępne w kasie na trzy kwadranse przed pierwszym gwizdkiem.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze