Olkusz

– Kto rozstawia pachołki na ul. Górniczej i czy ma do tego prawo? – Z takim pytaniem zwrócił się do nas jeden z Czytelników. – Rozstawiają je robotnicy pracujący przy budowie szkolnej sali gimnastycznej i robią to za zgodą urzędu – informują urzędnicy.

Niedawno dostaliśmy maila od Czytelnika, który pytał o pachołki, rozstawiane w obrębie miejsc parkingowych na ul. Górniczej w Olkuszu. – Przejeżdżając w dni powszednie zauważyłem samowolkę, jeśli chodzi o ustawianie pachołków drogowych. Sytuacja dotyczy ulicy Górniczej, obok znajdującej się tam kawiarni. Czy zarządca drogi ustawia pachołki U-23, blokując miejsca parkingowe? Jeśli tak, to jaki jest powód? Czy to mieszkańcy specjalnie blokują miejsca parkingowe? Sytuacja powtarza się codziennie w dni powszednie. – Czytamy w wiadomości nadesłanej na naszą redakcyjną skrzynkę pocztową.

Miejsce, o którym mowa znajduje się vis a vis budynku Zespołu Szkół Numer 1 w Olkuszu, gdzie od kilku miesięcy prowadzona jest budowa nowej sali gimnastycznej. Nietrudno więc domyśleć się, że zajmowane są one na potrzeby budowlańców. Postanowiliśmy jednak zapytać zarządcę drogi, czy urzędnicy otrzymali formalną prośbą od wykonawcy robót lub innej instytucji na dokonanie takiej czynności.

Jak informuje olkuski magistrat, Gmina Olkusz wyraziła zgodę na ich zajęcie w związku z budową sali gimnastycznej przy „Mechaniku”. – Pozwolenie wydawane jest co miesiąc na wniosek wykonawcy prac budowlanych. Dzięki temu mamy pewność, że ta rezerwacja odbywa się faktycznie na potrzeby prowadzonych prac, a nie przez inne osoby, które chciałyby ominąć obowiązujące w tym miejscu zasady parkowania – tłumaczy Michał Latos, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkusz.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze