2powiatowy konkurs literacki 2017 1

Dnia 23 marca 2017 roku w naszej szkole został rozstrzygnięty II Powiatowy Konkurs Poetycki im. Anny Piątek. Zanim prowadzący i pomysłodawca konkursu pan Łukasz Jarosz odczytał werdykt, przybyli mieli okazję obejrzeć krótki poetycki program artystyczny, w którym uczniowie naszej szkoły recytowali wiersze Patronki, usłyszeć słowo wspomnieniowe przyjaciół Pani Anny Piątek: Grzegorza Ludwiczaka oraz Jacka Majcherkiewicza.  Następnie nagrodzone wiersze odczytała znakomita aktorka teatralna i filmowa, przewodnicząca jury konkursu, Pani Anna Dymna. Podsumowanie konkursu odbyło się w poetyckiej atmosferze, pełnej wzruszeń i poezji.

Jury II Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Anny Piątek dla uczniów klas IV-VI „Słowa pełne wspomnień” w składzie:
Anna Dymna – aktorka teatralna i filmowa, założycielka i prezes Fundacji „Mimo Wszystko”, członkini Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Łukasz Jarosz – poeta, muzyk, Laureat Międzynarodowej Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, dwukrotnie nominowany do nagrody literackiej Nike, nauczyciel języka polskiego Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu, Olgierd Dziechciarz – poeta, prozaik, felietonista, autor kilkunastu książek popularyzujących dzieje Ziemi Olkuskiej na posiedzeniu 7 marca 2017 roku po przeczytaniu i przeanalizowaniu ponad 50 prac, które wpłynęły na konkurs postanowiło przyznać 10 wyróżnień uhonorowanych dyplomem i nagrodą książkową.

2powiatowy konkurs literacki 2017 2

Wyróżnienia:
1. Amelia Poczęsny – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Stanisława Skarżyńskiego w Olkuszu, klasa V, za wiersz „Słowa pełne wspomnień”
2. Amelia Kłosińska, SP nr 4 w Olkuszu, klasa VI za wiersz „Mądrość życia”,
3. Adrianna Curyło, SP nr 1 w Olkuszu za wiersz „Czar wspomnień”
4. Piotr Celny – S.P. im J. Piłsudskiego w Bydlinie, klasa VI, wiersz „Cztery pory źycia”
5. Kinga Nabagło, SP im Jana Pawła II w Braciejówce, wiersz „Na wakacjach”
6. Zuzanna Grabowska, SP im. Unii Europejskiej w Kwaśniowie za wiersz „Chwile wspomnień”
7. Antonina Natkaniec – S.P. im. W. Gnysia w Żuradzie, wiersz „Słowa wspomnienia”,
8. Kacper Piwowarczyk, Zespół Szkolno-przedszkolny w Kąpielach Wielkich, wiersz „Wspomnienie w słowach zamknięte”
9. Julia Katarzyna Masternak, SP nr3 im. M. Biema w Olkuszu, za wiersz „Wspomnienia cioci”
10. Zuzanna Sosińska, SP nr 5 im. Marcina Bylicy w Olkuszu, wiersz „Wakacyjne wspomnienie”

III miejsce otrzymały ex aequo – Julia Zalewska, SP im. T. Kościuszki w Chechle za wiersz „Folder Wspomnień” oraz Krzysztof Borówka SP w Zespole Szkół w Zadrożu za wiersz „Mały, biały pies”

II miejsce ex aequo: Maria Wąsiel, SP nr 1 W Olkuszu za wiersz „Słowa pełne wspomnień” oraz Julia Kowal, SP im. J. Słowackiego w Witeradowie, wiersz „Spojrzenie w lustro”

I miejsce otrzymała Hanna Gołąb – S.P. im St. Staszica w Bolesławiu, za wiersz, „Wiadomość do wspomnianej osoby”.

2powiatowy konkurs literacki 2017 3

Organizatorzy uhonorowali również wszystkich uczestników konkursu, którzy spróbowali swych sił i napisali wiersz:
Zuzanna Szczepara, SP nr 5 im. Marcina Bylicy w Olkuszu, wiersz „Słowa pełne wspomnień”
Emilia Gierlach, SP nr 5 im. Marcina Bylicy w Olkuszu, wiersz „Słowa pełne wspomnień”
Gabriela Bugaj, SP i Gimnazjum im. Św. Królowej Jadwigi w Suchej, wiersz „Słowa pełne wspomnień”
Nikola Bugaj, SP i Gimnazjum im. Św. Królowej Jadwigi w Suchej, wiersz „Wakacyjne wspomnienia”
Aleksandra Biernacka, SP i Gimnazjum im. Św. Królowej Jadwigi w Suchej, wiersz „Wspomnienia”
Karolina Zych, „*** Siedzę przy oknie” oraz Zuzanna Pasek („To moje”) – S.P. im. W. Gnysia w Żuradzie.
Kinga Kudła, , SP im Jana Pawła II w Braciejówce, wiersz „Słowa”
Paulina Mączka, Katarzyna Łaskawiec, Izabela Filo, SP im. M. Konopnickiej w Kosmolowie, wiersze „Wakacje nad morzem”, „Dla dziadków”, „Worek wspomnień”
Olaf Szwajcowski, Maria Szymczyk oraz Zuzanna Krupa, SP nr 10 w Olkuszu, („Słowa pełne wspomnień”)
Magdalena Kiwior, Zespół Szkół w Dłużcu, wiersz „Wspomnienia”
Ludwika Mucha – SP. im J. Piłsudskiego w Bydlinie, wiersz „Wściekły”
Kaja Głowacka, SP nr 4 w Olkuszu, wiersz „Wspomnienia z wakacji”
Zuzanna Dudzikowska – SP nr 1 w Olkuszu
Pola Stechura („Byłam”), Julia Polakowska („Pamięć”), Klara Liszka („*** Moje wspomnienia”) – SP nr 9 w Olkuszu
Jagoda Banasińska („Królewna”) oraz Roksana Jachimowicz („Wspomnienia”), SP nr 3 im. M. Biema w Olkuszu
Michał Pacia, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąpielach Wielkich, wiersz „Rodzina to wspomnienia”
Zuzanna Domagała, Nadia Nocoń, Wiktoria Dybich – Zespół Szkół nr 2 w Wolbromiu
Zuzanna Kubańska, SP w Witeradowie, „Pszczele zamieszanie” oraz Milena Pieniążek, wiersz „Wspomnienie”
Julia Tomsia („Wspomnienie wakacji”) oraz Jagoda Kurkowska („Wspomnienia”) SP im. Unii Europejskiej w Kwaśniowie
Natalia Giermala („Wspomnień czar”) oraz Miłosz Stachowicz („Słowa pełne wspomnień”) SP im T. Kościuszki w Chechle
Barbara Bukład („Dziecko”), SP nr 4 im. Francesco Nullo w Olkuszu.

Wszystkim uczestnikom oraz laureatom serdecznie gratulujemy.

SP 1 w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o