5 Kopiowanie

16 maja br. w hali sportowej przy Domu Kultury w Wolbromiu został rozegrany specjalny turniej judo dzieci, będący elementem trzeciej już edycji Memoriału im. Doktor Doroty Nowackiej. Jest to pierwsza z zaplanowanego na ten rok cyklu imprez sportowych zorganizowanych ku pamięci zmarłej przed trzema laty lekarki z Wolbromia. W czerwcu z tej samej okazji odbędzie się turniej piłki nożnej dla dzieci.

 

3 Kopiowanie

W tegorocznym memoriałowym turnieju judo dzieci wzięło udział 81 małych zawodników z 12 klubów. Obok gospodarzy – UKS Judo Wolbrom – na wolbromskich matach starli się najmłodsi judocy trenujący w MOSiR Bochnia, MDK Kraków, Gujakan Jaworzno, Budowlanych Sosnowiec, Jordanie Kraków, UKS Judo Mysłowice, KS Wisła Kraków, AZS AWF Katowice, Katanie Sułkowice, Płomieniu Milowice, a nawet czeskim Cieszynie. Wyniki współzawodnictwa można znaleźć na http://www.judowolbrom.pl/news_dzieci.php .

6 Kopiowanie

Pierwszy Memoriał, podczas którego w sportowym duchu, ku  pamięci zmarłej w listopadzie 2012 r. śp. doktor Doroty Nowackiej – wspaniałego człowieka, pediatry, lekarza rodzinnego i specjalisty medycyny sportowej, której empatyczna służba dzieciom i sportowcom mocno zapadła w sercach pacjentów i mieszkańców Wolbromia, spotkali się sportowcy, lekarze i pacjenci, zorganizowany został 18 maja 2013 roku. Wtedy, po mszy św. w intencji Pani Doktor, przez cały dzień trwała wspólna sportowa zabawa na boisku, hali i basenie, propagująca bliskie Jej sercu idee aktywnego spędzania czasu od najmłodszych lat.

16 maja do sportowej rywalizacji przystąpili podopieczni doktor Nowackiej: najmłodsi judocy, mali piłkarze i pływacy. Ideą inicjatora Memoriału, męża lekarki Macieja Nowackiego było, aby impreza upowszechniająca zdrowy styl życia i radość z uprawiania sportu, na stałe weszła do kalendarza imprez sportowych Wolbromia. Udało się – w tym roku kolejne memoriałowe zawody odbędą się w maju i w czerwcu, zachęcając do okolicznościowego udziału w sportowej rywalizacji.

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o