Olkusz

W sobotę 15 czerwca, w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR w Olkuszu odbył się turniej pn. „Mistrz Szczypiorniaka”, kończący „Spotkania ze szczypiorniakiem” – zadanie realizowane w ramach 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W imprezie kończącej cały cykl spotkań, na parkiecie przy Wiejskiej 1a, zagrało osiem szkolnych zespołów. Najlepsza z całego grona uczestników, okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkuszu, która wyprzedziła swoich rówieśników z SP w Suchej oraz SP nr 9 w Olkuszu.

Po pięciu wspólnych konsultacjach i dziesiątkach dodatkowych godzin z wychowania fizycznego, przyszedł czas na podsumowanie projektu, finansowanego ze środków Województwa Małopolskiego. Realizowane zadanie w ramach BO Małopolski stało się wielką lekcją piłki ręcznej, w której udział wzięło osiem szkół podstawowych z terenu czterech gmin powiatu olkuskiego.

Od lutego aż do minionego weekendu uczniowie podstawówek w Olkuszu, Kluczach, Bolesławiu, Dłużcu i Suchej mieli możliwość mocniej poznać fenomen szczypiorniaka. Po zajęciach we własnym gronie, raz w miesiącu uczestnicy projektu spotykali się w Hali MOSiR, gdzie odbywali konsultacje szkoleniowe prowadzone przez trenerki SPR Olkusz. Spotkania te miały przygotować wszystkie zespoły do turnieju kończącego całe zadanie, zaplanowane na pierwsze półrocze 2024 roku.

Zgodnie z planem, w minioną sobotę uczestnicy „Spotkań ze szczypiorniakiem”, pojawili się przy Wiejskiej po raz ostatni, gdzie między sobą rozstrzygnęli kwestię tytułu „Mistrza Szczypiorniaka”. Po rozgrywkach prowadzonych systemem „każdy z każdym” najwięcej punktów na swoim koncie uzyskali podopieczni Beaty Wadas z SP nr 1 w Olkuszu i to oni triumfowali podczas ceremonii dekoracji. Na podium znaleźli się również uczniowie z Suchej (gmina Trzyciąż) oraz olkuskiej „Dziewiątki”. Na dalszych pozycjach sklasyfikowano drużyny: SP w Zedermanie, SP w Bolesławiu, SP w Dłużcu, SP nr 6 w Olkuszu oraz SP w Kluczach. Łącznie na boiska wybiegło blisko 200 uczniów.

Wszyscy uczestnicy z rąk organizatorów odebrali pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy. Zwycięski zespół otrzyma też komplet strojów sportowych. Wcześniej zgodnie z zapisami w projekcie dzieci odebrały dedykowane koszulki oraz inne gadżety związane z realizacją zadania. Partnerem „Spotkań ze szczypiorniakiem” od początku trwania projektu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

„Spotkania ze Szczypiorniakiem” to projekt realizowany ze środków Województwa Małopolskiego w ramach 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze