W dn. 6.04.2013 roku w Tarnowie odbyły się Makroregionalne Biegi Przełajowe województwa podkarpackiego i małopolskiego. Zawodnicy IKS – u Olkusz uzyskali następujące lokaty:
-w biegu na 4 km juniorów młodszych Adrian Wojtacha zajął I miejsce i jednocześnie został mistrzem okręgu,
-w biegu na 1 km dzieci starszych Kamil Wichary zajął II miejsce,
-w biegu na 4 km juniorów: Emanuel Wojtacha zajął III miejsce, Mateusz Klich IV miejsce, a Krystian Czapla V miejsce,
-w biegu na 3 km młodzików Paweł Węglarz zajął III miejsce,
-w biegu na 2,5 km młodziczek Wiktoria Wojtacha zajęła XIX miejsce
-w biegu na 1,5 km młodziczek Ola Kozieł zajęła XXVIII miejsce.

Kolejny start lekkoatletów nastąpi w najbliższą sobotę (13.04), a będą to Górskie Mistrzostwa Polski młodzików i juniorów w Ustrzykach Dolnych. Tym samym zostanie zakończony cykl biegów przełajowych i oficjalne otwarcie sezonu lekkoatletycznego 27.04. w Krakowie i Sosnowcu. W Sosnowcu odbędą się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów na 10 km, w których wystapi Bartosz Karoń.