braz widlak

6 minut, 18 sekund i 73 setne – to czas, z jakim po brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych na dystansie 2000 metrów z przeszkodami sięgnął reprezentant olkuskiego Kłosa Paweł Widłak. O sukcesie naszego biegacza przesądził udany finisz, na którym 16-latek odparł ataki najgroźniejszych rywali.

W dniu startu „życiówka” Widłaka stawiała go daleko poza podium – na 7. pozycji. Jednak od samego startu olkuszanin prezentował się bardzo dzielnie, trzymając się blisko liderów. Ostatecznie wpadł na metę z trzecim czasem, co zapewniło mu ogólnopolski brąz. Na pochwalę zasługuje nie tylko samo osiągnięcie, ale także styl w jakim zawodnik Kłosa wywalczył sobie miejsce na podium. Na końcowych metrach rywale robili co mogli, aby dogonić Widłaka, jednak ten po mistrzowsku obronił swoją medalową pozycję.

– Duża niespodzianka, bowiem rzadko się zdarza taki duży przeskok pomiędzy czasem biegu eliminacyjnego, a tym decydującym o końcowej klasyfikacji. Paweł potwierdził jednak swoją wysoką formę. Odpowiednio ułożony trening i hart ducha to recepta na sukces – cieszy się trener biegacza Janusz Mentlewicz.

Rezultat 6:18,73 uzyskany w finałowym biegu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży przez Pawła Widłaka, jest nie tylko jego nowym rekordem życiowym, ale także najlepszym wynikiem na dystansie 2000 m z przeszkodami w historii całego klubu. Widłak jest też 21 zawodnikiem reprezentującym barwy olkuskiego Kłosa, który na zawodach rangi MP stanął na podium. Do tej pory klub może pochwalić się 67 medalami przywiezionymi z najważniejszych imprez w kraju.

Fot. LKS Kłos Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Eugeniusz
Eugeniusz
8 lat temu

GRATULACJE Paweł.

on
on
8 lat temu

Gratulacje:)