ARTYKUŁ PARTNERA

Czy wiesz, że jeden z kierowców, którzy obliczyli najniższe składki OC dla samochodów MG w sierpniu miał zaledwie 31 lat? To pokazuje, że na wyjątkowo tanią ofertę ubezpieczenia auta można liczyć, nawet nie mając wieloletniego doświadczenia za kierownicą – na korzyść ubezpieczającego mogą bowiem działać również inne czynniki.

Średnia cena OC dla aut marki MG wyniosła w sierpniu dokładnie 668 zł. Czy to dużo? Z jednej strony sporo, ale z drugiej na stronie https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/ możemy przeczytać, że średnia dla wszystkich kierowców była aż o 100 zł wyższa, wynosząc 772 zł. Widać zatem, że ceny samochodów marki MG są obecnie dosyć niskie, co niekoniecznie jest regułą w przypadku samochodów innych producentów.

Ubezpieczenie MG – tanie czy drogie?

Zestawiając ze sobą koszty ubezpieczenia samochodów poszczególnych marek, można dojść do wniosku, że w przypadku MG stoją one na dość niskim poziomie. Owszem, właściciele niektórych pojazdów (np. Dacii czy Kii) mogą mówić o większym szczęściu, ale już choćby w porównaniu do kierowców BMW, jeżdżący autami MG absolutnie nie mają na co narzekać.

Średnie ceny OC wybranych marek samochodowych:

Dacia – 572 zł,

Kia – 647 zł,

MG – 668 zł,

Toyota – 677 zł,

Renault – 696 zł,

Peugeot – 732 zł,

Mercedes – 822 zł,

Audi – 859 zł,

Lexus – 891 zł,

BMW – 975 zł,

Lamborghini – 1396 zł.

Ceny ubezpieczenia OC MG są porównywalne z takimi markami, jak m.in. Smart (658 zł) czy Hyundai (672 zł) i można je uznać za dość przystępne. Średni koszt polisy na poziomie ok. 650 zł nie oznacza jednak, że składka nie może być znacznie niższa – w niektórych przypadkach nawet dwukrotnie! Jak to możliwe?

364 zł za OC dla kierowcy MG F – tylko na mubi.pl!

Lata doświadczenia za kierownicą, bezszkodowa historia ubezpieczenia, zamieszkanie w niewielkiej miejscowości, a wreszcie też samochód o odpowiednich parametrach – to główne składniki na tanie OC dla właściciela każdego pojazdu, niezależnie od jego marki. Ale czy zawsze muszą być spełnione wszystkie te warunki?

W artykule “Ile kosztuje ubezpieczenie MG?” znajdziemy TOP 10 najniższych składek dla kierowców MG, a w nim kilka ciekawych przykładów. Okazuje się choćby, że:

-najmniej za OC zapłacił 35-latek z Ełku, który ubezpieczył MG F za 364 zł;

-niską składkę obliczył sobie również 52-latek ze Świdnicy, który za OC dla MG F zapłacił 379 zł;

-422 zł za OC dla MG ZS zapłacił 46-letni mężczyzna z Olsztyna;

-ubezpieczenie za 463 zł znalazł 40-letni mężczyzna z Mławy, którego MG ZT posiada silnik o pojemności 2,5 l.

Widzimy tu zatem, że OC tańsze nawet o kilkaset złotych od średniej ceny dla MG znajdywali na Mubi także kierowcy, którzy na pierwszy rzut oka nie powinni mieć na nie szans. Nie przeszkodził im jednak ani młody wiek, ani mieszkanie w wielkim mieście, ani posiadanie samochodu z silnikiem o dużej pojemności. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie do oszczędności również Tobie!

Jak zwiększyć szanse na tanie ubezpieczenie OC dla MG?

Zanim jednak rozpoczniesz poszukiwania najtańszego OC dla swojego MG, warto jeszcze zastanowić się, dlaczego niektórzy kierowcy mają większe niż inni szanse na otrzymanie korzystnej oferty ubezpieczenia. Wysokość składki nie jest bowiem wymysłem towarzystw ubezpieczeniowych, lecz po prostu wynikiem kalkulacji, której celem jest określenie ryzyka ubezpieczeniowego.

Co to takiego? Pamiętaj, że obejmując Cię ochroną OC, ubezpieczyciel podejmuje pewne ryzyko – jeśli spowodujesz wypadek, to właśnie on będzie miał obowiązek wypłacić poszkodowanym odszkodowanie. W interesie towarzystwa jest nie dopuścić do takiej sytuacji, dlatego zanim przedstawi się ofertę klientowi, określa się prawdopodobieństwo spowodowania przez niego szkody rzeczowej lub osobowej. To właśnie ryzyko ubezpieczeniowe.

Im większe ryzyko, tym wyższa składka, dlatego też jedni kierowcy płacą więcej od innych. Na szczęście ryzyko ubezpieczeniowe można zmniejszyć. Jak? Wiedząc, co ma na nie wpływ.

Wiek właściciela pojazdu – kierowcy w wieku 18-25 lat są przez ubezpieczycieli uważani za grupę klientów wysokiego ryzyka, co widać po średniej stawce OC MG dla nich, która wynosi aż 1034 zł! Skutecznym sposobem na zmniejszenie tych kosztów jest choćby dopisanie do dowodu rejestracyjnego pojazdu starszego współwłaściciela z dużymi zniżkami.

Miejsce zamieszkania kierowcy – nie tylko mieszkańcy małych miejscowości są na uprzywilejowanej pozycji, bo okazuje się, że niskie niskie składki OC MG dotyczą też m.in. kierowców z Olsztyna, Lublina, Krakowa czy Opola.

Rodzaj paliwa w samochodzie – z kalkulacji przeprowadzonych na mubi.pl wynika, że tańsze OC obliczali sobie właściciele MG na benzynę i z silnikiem diesla, a droższe kierowcy samochodów z instalacją LPG.

Model samochodu MG – okazuje się, że ma on znaczenie nie tylko przy wpisywaniu danych pojazdu w polisie, ale może też istotnie wpłynąć na wysokość składki OC. Dobrze zatem wiedzieć, że najtańsze OC znajdują właściciele MG ZS, MG F i MG ZT.

Oczywiście trudno przypuszczać, by ktoś np. planował przeprowadzkę do innego miasta tylko dlatego, że może tam dostać tańsze OC. Wiedza na temat kształtujących je czynników może się jednak przydać choćby podczas wybierania nowego lub używanego samochodu. A najważniejsze, by przy tym wszystkim pamiętać o korzystaniu z kalkulatora OC AC na mubi. pl – dzięki niemu masz bowiem gwarancję, że nie umknie Ci żadna oferta!