Jaroszowiec

Znamy laureatów I Powiatowego Konkursu Recytatorsko – Plastycznego pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Olkuskiego „Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem…” Maria Konopnicka. Najlepsze przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych odebrali nagrody za swoje recytatorskie i plastyczne umiejętności. 

Głównym celem wydarzenia było uczczenie 180. rocznicy urodzin poetki i nowelistki epoki pozytywizmu – Marii Konopnickiej, popularyzacja jej twórczości oraz integracja przedszkolaków i uczniów z naszego powiatu.

W konkursie, który odbył się w Domu Kultury „Hutnik” w Jaroszowcu, uczestniczyły przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych powiatu olkuskiego w trzech kategoriach wiekowych: do lat 6, 7 – 10 lat i od 11 – 14 lat. Młodsi uczestnicy recytowali wybrane przez siebie wiersze Marii Konopnickiej, a ci najstarsi uczniowie dodatkowo także fragment prozy.

Wśród najmłodszych pierwsze miejsce zajęła Zofia Maszczyk z Przedszkola w Chrząstowicach, drugie – Zofia Czachór z Przedszkola w Chechle, trzecie – Antoni Nocoń z Przedszkola w Jaroszowcu, a wyróżnienie otrzymał Szczepan Szepieniec z Przedszkola w Chechle.

W kategoria 7 – 10 lat zwyciężyła Zofia Majka ze Szkoły Podstawowej w Chechle. Drugie miejsce przypadło Marii Ładoń ze Szkoły Podstawowej w Rodakach, a trzecie Julianowi Domagale ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu. Jury przyznało dwa wyróżnienia: Elizie Marchaj z Przedszkola w Wolbromiu i Mikołajowi Kaczmarzykowi ze Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie Dolnym.

Dwa pierwsze miejsce w najstarszej grupie (11 – 14 lat) zajęły: Ewa Szczupak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Witeradowie oraz Julia Szarek ze Szkoły Podstawowej w Kluczach. Drugą lokatę przyznano Marii Majewskiej ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu, trzecią – Marii Przybylskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu, a wyróżnienie – Dorocie Kobylarz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich.

Jurorami części recytatorskiej byli: Marcin Tomsia, Stanisława Szarek i Justyna Gałka – Szczupak.

Dokładnie w takich samych kategoriach wiekowych odbywała się część plastyczna. Tutaj po wysłuchaniu utworu Marii Konopnickiej należało wykonać pracę plastyczną daną techniką. Prace oceniały: Klaudia Zub-Piechowicz, Anna Płachecka-Śniadach i Anna Bałazy.

Zwyciężczynią w najmłodszej grupie okazała się Laura Cieśla z Niepublicznego Przedszkola w Witeradowie. Druga lokata przypadła Lenie Banyś z Przedszkola w Jaroszowcu. Trzecie miejsce ex aequo zajęły: Maja Sierka z Przedszkola w Chechle i Aniela Prasowska z Przedszkola w Ryczówku.

W kategorii 7-10 lat pierwsze miejsce zajęła Natalia Czarnota ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu, drugie – Zuzanna Banyś z Publicznej Szkoły Podstawowej w Witeradowie, a trzecie – Klaudia Wójcik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich. Kacper Kulawik ze Szkoły Podstawowej w Chechle oraz Antonina Gregorczyk ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu otrzymali wyróżnienia.

Wśród najstarszych uczestników zwyciężyła Faustyna Palska ze Szkoły Podstawowej w Chechle. Jurorki przyznały dwa drugie miejsca: Zofii Majcher ze Szkoły Podstawowej w Rodakach i Natalii Brodzińskiej ze Szkoły Podstawowej w Ryczówku. Trzecią lokatę zajęła Karolina Przewłoka ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu, a wyróżnienia otrzymały: Blanka Polakiewicz ze Szkoły Podstawowej w Kluczach, Julia Duch z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich oraz Natalia Jałowiec z Publicznej Szkoły Podstawowej w Witeradowie.

Podczas uroczystości wręczenia nagród zwycięzcom konkursu w programie artystycznym przygotowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach wystąpili: Zuzanna Tomsia, Maja Tomsia, Matylda Skałbania, Paulina Kasprzyk, Mariusz Bretner, Maciej Smołuch, Jacek Żurek. Nagrody w konkursie ufundowali: Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Urząd Gminy w Kluczach, P. Zofia Zając, Radna Gminy Klucze i Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach.

Organizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Urząd Gminy Klucze, Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach. Patronat nad wydarzeniem sprawował „Przegląd Olkuski”.

fot. GOK Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze