Powiat

Niedawno w Bukownie na ul. Wodącej zamontowano dwa wyświetlacze prędkości. To kolejna tego typu inwestycja Powiatu Olkuskiego. Czy na naszych drogach pojawi się ich więcej?

W ciągu minionych kilku miesięcy urządzenia mierzące prędkość pojawiły się nieopodal szkoły podstawowej w Jaroszowcu, w pobliżu Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej, w Łobzowie, Bogucinie Małym czy przy ul. Bolesławskiej w Kluczach. Wcześniej wyświetlacze prędkości zamontowano na ul. Rabsztyńskiej w Kluczach oraz przy szkołach na terenie gminy Bolesław: w Podlipiu i Krzykawie.

-Często o ich montaż apelują sami mieszkańcy, licząc, że dzięki takiemu rozwiązaniu kierowcy zdejmą „nogę z gazu”, a na drogach będzie po prostu spokojniej. Każda tego typu inwestycja sprawi, że wszyscy użytkownicy dróg będą bezpieczniejsi, a na tym bardzo nam zależy – mówi wicestarosta Paulina Polak. 

Ostatnia powiatowa inwestycja tego typu przy ul. Wodącej w Bukownie to pokłosie wniosków mieszkańców, burmistrza Mirosława Gajdziszewskiego i radnej Magdaleny Kubańskiej o wprowadzenie rozwiązań powodujących, że na tym trakcie kierowcy będą jeździli zgodnie z przepisową prędkością.   

Władze powiatu chcą pójść za ciosem. -Właściwie wszystkie zamontowane przez nas wyświetlacze to odpowiedź na wnioski zgłaszane przez mieszkańców. Dostajemy informacje, że montaż takich urządzeń okazał się dobrym pomysłem. Może pójdziemy w tym zakresie dalej i zorganizujemy akcję – rozważymy pomysł, aby mieszkańcy poszczególnych gmin mogli głosować na wskazane wcześniej przez nich lokalizacje, gdzie powinny zostać zamontowane wyświetlacze prędkości. Oczywiście miejsca te skonsultujemy również z policją. Taka akcja mogłaby się rozpocząć w przyszłym roku, ale to zależy w dużej mierze od kondycji finansowej powiatu – podsumowuje starosta olkuski Bogumił Sobczyk.

Jak oceniacie wyświetlacze prędkości? Przy których drogach na terenie naszego powiatu powinny się znaleźć?

fot. UM Bukowno

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze