Powiat

Nastał czas letnich upałów, więc wszyscy szukamy ochłody. Miłośnicy rekreacji nad wodą w naszej okolicy mogą skorzystać m. in. z oferty basenów. W powiecie olkuskim funkcjonują trzy takie obiekty. Oto garść informacji na temat ich oferty.

BUKOWNO

Jako pierwsze w tym sezonie ruszyło Kąpielisko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie, z którego można korzystać codziennie w godz. 9-19 . Obiekt wyposażony jest w wiele atrakcji dla użytkowników w różnym wieku i posiadających różne umiejętności. Chętni mogą korzystać z niecki rekreacyjnej, sportowej  i brodzika.

Basen rekreacyjny o powierzchni lustra wody 997 m2 i głębokości od 1,00m do 1,30m jest wyposażony w pięciotorową rodzinną, otwartą zjeżdżalnię wodną, otwartą zjeżdżalnię wodną typu „Anaconda”, grzybek, masaże leżakowe, leżanki do masażu pleców, wylewki do masaży pleców, mostek biegnący ponad częścią basenu rekreacyjnego i wysepką oraz rwącą rzekę z wyspą. Basen sportowy ma wymiary to 16 x 50 m i głębokości od 1,5 do 3,9 m. Atrakcją jest wieża do skoków z trzema platformami: dwie z nich na wysokości 3 metrów, a jedna – 5 metrów.  Dzieciaki mogą bawić się w brodziku, który dodatkowo wyposażony jest w mini zjeżdżalnię oraz wodne zabawki.

Cennik opłat za korzystanie z obiektu:

Od poniedziałku do piątku, wstęp jednorazowy przed godz. 16.00:

– dzieci i młodzież ucząca się – 8.00 zł

– dorośli – 15.00 zł

Od poniedziałku do piątku, wstęp jednorazowy po godz. 16.00

– dzieci i młodzież ucząca się – 7.00 zł

– dorośli – 13.00 zł

Soboty, niedziele i święta, wstęp jednorazowy

– dzieci i młodzież ucząca się – 9.00 zł

– dorośli – 20.00 zł

Dzieci do lat 3 – 1.00 zł

Karnet dla osób dorosłych na pięć wejść plus dwa wejścia gratis: 75 zł

Osoba niepełnosprawna wraz z opiekunem: osoba niepełnosprawna – 2 zł, opiekun – wejście bezpłatne.

 

WOLBROM

W środę 29 czerwca udało się uruchomić basen odkryty przy ul. Kamiennogórskiej w Wolbromiu.

Po modernizacji, którą stary obiekt przeszedł w 2019 r. basen odkryty został poważnie spłycony: w najgłębszym miejscu woda ma ok. 208 centymetrów głębokości, a niecka, zamiast wcześniejszych 3,5 tys. m3 mieści teraz ok. 1,3 tys. m3. Wieża skokowa, która została zamknięta, nadal czeka na dostosowanie do nowej funkcji. Cała niecka podzielona została na trzy strefy: dla dzieci, ogólnodostępną i pływacką.

Obiekt jest czynny w godz. 10-19 w lipcu i 10-18 w sierpniu.

Cennik:

od poniedziałku do piątku, wstęp jednorazowy przed godz. 16.00:

– dzieci i młodzież ucząca się – 8.00 zł

– dorośli – 13.00 zł

Od poniedziałku do piątku, wstęp jednorazowy po godz. 16.00

– dzieci i młodzież ucząca się – 7.00 zł

– dorośli – 11.00 zł

Soboty, niedziele i święta, wstęp jednorazowy

– dzieci i młodzież ucząca się – 9.00 zł

– dorośli – 17.00 zł

Dzieci do lat 3 – 1.00 zł

Osoba niepełnosprawna wraz z opiekunem: osoba niepełnosprawna – 2 zł, opiekun – 2 zł.

Można też wypożyczyć leżak – – 10 zł oraz zarezerwować dla siebie tor pływacki – 30 zł

Przez cały lipiec będzie również dostępna pełna oferta pływalni krytej. Od 1 do 15 sierpnia planowana jest tam przerwa techniczna.

OLKUSZ

Zakończyła się modernizacja kompleksu basenowego na Czarnej Górze w Olkuszu. W tym roku mieszkańcy oraz przyjezdni skorzystają z nowych atrakcji. Są to między innymi wodny plac zabaw i nowe zjeżdżalnie. Zainteresowani będą mogli korzystać z obiektu po zakończeniu procedur dopuszczających, które już rozpoczęto.

– Aktualnie trwają procedury związane z odbiorem przeprowadzonych prac. Są to bardzo drobiazgowe kontrole branżowe, które należy wykonać starannie, by mieć pewność, że nowy obiekt będzie nie tylko komfortowy w użytkowaniu, ale przede wszystkim bezpieczny. Jestem przekonany, że oddanie basenu do użytku to kwestia najbliższej przyszłości. Gdy tylko zakończymy odbiór i uzyskamy niezbędne pozwolenia, od razu o tym fakcie poinformujemy – komentuje Michał Latos, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
2 lat temu

Kiedyś baseny otwierano na początku czerwca – najczęściej w dzień dziecka i wtedy wstęp był bezpłatny.
Czemu teraz się nie da? Wystarczająco ciepło jest na początku czerwca, a i ze szkoły można by się wyrwać na wagary na basen.