instytut zdrowych noglogo

Darmowe badania USG nóg, konsultacje lekarzy i porady fizjoterapeutów – od 25 maja mobilna przychodnia Instytutu Zdrowych Nóg gości w polskich miastach. 15 i 16 czerwca pojawi się w Myszkowie i Olkuszu.

– To pierwszy tak szeroko zakrojony projekt badań profilaktycznych w Polsce. Lekarze z Instytutu Zdrowych Nóg przeprowadzą badania USG nóg praktycznie we wszystkich rejonach kraju, bo mobilna przychodnia odwiedzi w sumie aż 23 miasta – mówi Marzena Siemińska, dyrektor handlowy Hasco-Lek. Wrocławska firma farmaceutyczna jest partnerem akcji. – Pojawimy się w największych polskich aglomeracjach – w Warszawie, w Poznaniu i we Wrocławiu. Ale przede wszystkim odwiedzimy mniejsze miejscowości, w których pacjenci mają trudniejszy dostęp do bezpłatnych badań.

Instytut Zdrowych Nóg był już w Zgorzelcu, we Wrocławiu, a także w Żywcu i Oświęcimiu. Odwiedzi również mieszkańców Myszkowa, Olkusza, Nowego Targu, Krosna, Kraśnika, Starachowic, Kutna, Płońska, Warszawy, Pułtuska, Łomży, Ełku, Malborka, Chełmna, Inowrocławia, Darłowa, Stargardu Szczecińskiego, Poznania i Leszna. Akcja rozpoczęła się 25 maja i potrwa aż do 17 sierpnia.

W najbliższy weekend – 15 i 16 czerwca – miniprzychodnia przyjedzie do Myszkowa i Olkusza. W Myszkowie w sobotę 15 czerwca stanie pod Lidlem przy ul. 1 Maja 1, zaś w Olkuszu pojawi się dzień później pod kompleksem basenowo-rekreacyjnym Czarna Góra przy ul. 29-go Listopada 12 B.

Miniprzychodnia, wyposażona w USG Dopplera, przyjmuje pacjentów w godzinach 10.00-18.00 – w specjalnie przygotowanym namiocie na pacjentów czekają lekarze, którzy przeprowadzają badania, na miejscu oceniają stan nóg i informują, czy i jakie leczenie należy kontynuować. Ilość osób, które mogą zostać przebadane jest jednak ograniczona i zależy od zainteresowania. Dla wszystkich oczekujących na badanie Instytut Zdrowych Nóg przygotował spotkanie z fizjoterapeutą, który odpowiada na pytania dotyczące przewlekłej niewydolności nóg.

– Po zakończeniu akcji nasi eksperci przygotują obszerny raport z przeprowadzonych badań. Będzie to pierwsza tego typu publikacja, interpretująca wyniki badań przeprowadzone na tak dużej grupie osób – mówi Marzena Siemińska. – Przygotujemy rzetelną publikację naukową, która powstanie pod okiem wybitnych polskich specjalistów z dziedziny angiologii i chirurgii naczyniowej.

W gronie ekspertów współpracujących z Instytutem Zdrowych znalazły się autorytety z dziedziny angiologii i chirurgii naczyniowej: prof. Marek Maruszyński z Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej z CSK MON  oraz jednocześnie sekretarz generalny Polskiego Towarzystwa Chirurgów, oraz prof. dr hab. n. med.  Krzysztof Ziaja i dr hab. med. Tomasz Urbanek z Katedry I Kliniki Chirurgii Ogólnej i naczyń Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Tekst nadesłany przez Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze