Powiat

Uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu naszego powiatu wzięli udział w akcji prozdrowotnej 12 EVENT dla zdrowia „Rzuć palenie razem z nami, nie przebywaj z palaczami. Jabłko zamiast papierosa!” zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu i Inspekcję Sanitarną w Olkuszu.

Już po raz DWUNASTY uczestnicy eventu zjedli ponad 1 TONĘ JABŁEK!!! Głównym celem akcji było promowanie zdrowego stylu życia oraz zmotywowanie osób palących do ograniczenia używania wyrobów tytoniowych, w tym elektronicznych inhalatorów nikotyny w towarzystwie osób niepalących lub/i rozstania się z nałogiem.

W tym roku organizatorzy EVENTU odwiedzili Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu. W czasie spotkania edukacyjnego z Uczniami, Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym poruszone zostały tematy dotyczące promowania zasad zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych w życiu codziennym. Uroczystości eventowe zakończyły się zjedzeniem symbolicznego jabłka! W taki sposób powiat olkuski włączył się w obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia 2023.

Oprócz uczniów i nauczycieli z placówek ponadpodstawowych do akcji przyłączyła się młodzież przebywająca w Zespole Placówek Oświatowych w Olkuszu, wychowankowie Domów Dziecka w Olkuszu – „Dworek Marzeń” i „Pomocna Dłoń”, podopieczni OREW w Wolbromiu, OREW w Olkuszu, pracownicy: Starostwa Powiatowego i jednostek podległych, Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Olkuszu, Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olkuszu oraz Redakcja Przeglądu Olkuskiego. W evencie udział wzięło około 6000 tysięcy osób. Dziękujemy!

PSEE w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze