Olkusz

W ubiegły poniedziałek  (18.09. br.) przed godziną 17, kurator sądowy udał się do  mieszkania rodziny, wobec  której prowadzone jest postępowanie opiekuńcze. W mieszkaniu kurator zastał dwójkę dzieci oraz matkę, od której wyczuł silną woń alkoholu. O tym fakcie niezwłocznie powiadomił dyżurnego tutejszej jednostki, który na interwencję skierował patrol policji. Na miejscu mundurowi zbadali stan trzeźwości matki. Badanie alkomatem wykazało 2,7 promila alkoholu.

 W takim stanie kobieta „opiekowała się” swoimi dziećmi. W dniu interwencji dziewczynki trafiły pod opiekę rodziny, a sprawę skierowano na Policję.  Policjanci wszczęli postępowanie wobec 39-latki,  w związku z podejrzeniem narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia małoletnich,  nad którymi miała ona obowiązek sprawowania opieki. 

Apelujemy do rodziców i opiekunów, aby zachowali trzeźwość podczas opieki nad dziećmi. Spożywanie alkoholu  przez rodziców może mieć poważne konsekwencje prawne. Opieka nad dziećmi wymaga przede wszystkim odpowiedzialności ze strony rodziców i wynika również z obowiązku prawnego.

Apelujemy również do osób, które są świadkami takich zachowań, aby reagowali na takie sytuacje i zgłaszali ten fakt do odpowiednich instytucji. Pamiętajmy, że  zgłoszenie może zapobiec tragedii, ale też jest pomocne w celu podjęcia odpowiednich działań przez instytucje, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży. 

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze