Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia 2019 uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu olkuskiego wzięli udział w akcji prozdrowotnej 9 event dla zdrowia „Rzuć palenie razem z nami, nie przebywaj z palaczami. Jabłko zamiast papierosa!”. Już po raz dziewiąty młodzież naszego powiatu zjadła wspólnie 1 TONĘ JABŁEK!

Głównym celem akcji było promowanie zdrowego stylu życia oraz zmotywowanie osób palących do rozstania się z nałogiem lub ograniczenia używania wyrobów tytoniowych (w tym elektronicznych inhalatorów nikotyny), w towarzystwie osób niepalących. W tym roku Organizatorzy eventu odwiedzili Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu. W czasie spotkania edukacyjnego Inspektor Sanitarny Agata Knapik zachęcała do promowania zasad zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień, omawiając przy tym tematy związane z profilaktyką chorób cywilizacyjnych w życiu codziennym.

Powiat Olkuski w ten sposób włączył się w uroczyste obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia. Oprócz uczniów i nauczycieli z placówek ponadpodstawowych naszego powiatu do akcji przyłączyła się młodzież przebywająca w Zespole Placówek Oświatowych w Olkuszu, Socjalizacyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej, podopieczni OREW w Wolbromiu, pracownicy: Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Olkuszu, Starostwa Powiatowego, PCPR, Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Redakcja Przeglądu Olkuskiego. Organizatorem akcji było Starostwo Powiatowe w Olkuszu i Inspekcja Sanitarna w Olkuszu. W evencie udział wzięło około 6 tysięcy osób. Dziękujemy!

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olkuszu Powiat

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o