Chcesz pomóc potrzebującym przed zbliżającym się Bożym Narodzeniem? Podziel się zakupami! Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się w kilkunastu olkuskich sklepach już w najbliższy piątek i sobotę, 29 – 30 listopada.

Tego typu akcje organizowane się dwa razy do roku: przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. – Każda edycja pokazuje nam, że ludzi o wielkich sercach nie brakuje. Klienci sklepów, w których zbieramy żywność, chętnie dzielą się zakupami, często kupują produkty tylko po to, aby sprawić radość najbardziej potrzebującym. To budujące, że tyle osób dzieli się dobrem i nie zapomina o innych – opowiada Janina Lenarczyk, koordynatorka akcji.

Tradycyjnie ze specjalnie oznakowanymi koszami czekać będą wolontariusze oraz koordynatorzy Szkolnych Klubów Wolontariatu z olkuskich szkół ponadgimnazjalnych: I LO, IV LO, ZS nr 1, ZS nr 3 oraz ZS nr 4. Żywność będzie zbierana w olkuskich sklepach Biedronki, Lewiatana, Lidla , Stokrotki oraz PSS Społem.

Najbardziej potrzebne są: mleko, makarony, kasza, ryż, dżemy, konserwy rybne i mięsne, a także słodycze. Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki, które przed Świętami Bożego Narodzenia trafią do najbardziej potrzebujących osób i rodzin z naszego terenu.

Świąteczną Zbiórkę Żywności organizuje Centrum Wolontariatu działające przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym „Res Sacra Miser” w Olkuszu oraz Bank Żywności w Krakowie.

Wiola Woźniczko Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o