osuch-jacek-wybory-2015

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Szanowni Państwo!
Polacy nie czekają dziś na kolejne puste obietnice, ale na konkrety. Prawo i Sprawiedliwość ma gotowe projekty ustaw, które zamierza wprowadzić po wygranych wyborach.

Chcemy zmienić Polskę na lepsze, chcemy by polska młodzież mogła rozwijać swoje talenty, rodziny mogły spokojnie planować swoją przyszłość, a seniorzy mieli godne emerytury i byli szanowani. Polacy oczekują takich zmian!

Ostatnie 8 lat to ciągłe mówienie „nie da się”, my mówimy: można i trzeba! Proponujemy rozwiązania, które sprawią, że rodziców stać będzie na utrzymanie swoich dzieci (rodzina 500+), chcemy aby Polacy nie musieli pracować aż do śmierci, a płacenie podatków nie było tak uciążliwe. Obok naszych fundamentalnych postulatów, wprowadzimy także Kartę Drobnego Przedsiębiorcy, tak aby ograniczyć czas związany z wypełnianiem obowiązków podatkowych oraz ustanowimy 15 % stawkę CIT dla firm mających obrót do 1,2 mln euro. Chcemy również, aby seniorzy mieli bezpłatny dostęp do leków. To wszystko jest możliwe!

Oprócz ogólnokrajowych projektów ustaw, Prawo i Sprawiedliwość ma również program dla Małopolski. Program, który był konsultowany ze środowiskami eksperckimi przez ostatnie lata. W dokumencie tym zaznaczone są najważniejsze bolączki powiatu olkuskiego. Przez ostatnie lata miałem zaszczyt pracować w grupie parlamentarzystów i naukowców, którzy przygotowywali strategię dla Małopolski. Po wyborach przyjdzie wreszcie czas, aby nasze pomysły zostały zrealizowane! Gwarancją dobrych zmian będzie – mam taką nadzieję – przyszła premier Beata Szydło, która wielokrotnie odwiedzała Olkusz i z którą znam się od lat. Mamy także wsparcie naszego Prezydenta Andrzeja Dudy!

Nie ma co ukrywać, iż ostatnie 8 lat nie obfitowały u nas w inwestycje centralne finansowane z budżetu państwa. Czas to zmienić. Doświadczenie i kontakty, które udało mi się zdobyć przez ostatnie 8 lat z pewnością przełożą się na sukces nas wszystkich. Dotychczas setki moich propozycji, składanych w formie interpelacji czy zapytań, było przez władze w Warszawie odrzucane. Niestety, decydowała polityka, a nie merytoryka. Już niebawem będzie inaczej! W tym miejscu chcę mocno podkreślić, że już teraz jestem po rozmowach z ekspertami, dzięki którym w najbliższych latach uda się upłynnić ruch na drodze krajowej nr 94 Olkusz-Kraków. Plan minimum mówi o budowie dodatkowych pasów do wyprzedzania, dzięki którym możliwe będzie realne skrócenie czasu przejazdu o ok. 10 minut. Chcemy także, aby powstał nowy wlot DK „94” do Krakowa – od strony Olkusza – który byłby bezpośrednio skomunikowany z planowaną północną obwodnicą stolicy Małopolski. Dotrzymamy słowa i zmodernizujemy linię kolejową nr 62 Sosnowiec-Bukowno-Olkusz-Wolbrom- Tunel. Wspólnie z władzami samorządowymi pomyślimy nie tylko o dalszym rozwoju terminalu przeładunkowego w Sławkowie, ale o budowie podobnego przedsięwzięcia także w rejonie Wolbromia lub Bukowna. Zrobimy to, gdyż dla nas liczy się praca, nie obietnice!

Inną ważną kwestią na naszym terenie jest problematyka ZGH. I nie chodzi tu wyłącznie o wysoką cenę energii i pochodnych składników. Wykorzystując potencjał renomowanych polskich uczelni tj. AGH czy Politechniki Krakowskiej, Polskie Państwo powinno wspierać przemysł wydobywczy nowymi technologiami. Jestem przekonany, że przyszły minister gospodarki w naszym rządzie będzie chciał rozwijać także górnictwo cynku. Już dziś perspektywa kopalni w rejonie Klucz-Łaz-Zawiercia jest bardziej realna niż ktokolwiek myśli. Razem wykorzystamy także potencjał turystyczny naszego regionu.
Drodzy Mieszkańcy Ziemi Olkuskiej! Naszym celem jest naprawa państwa. Chcemy przywrócić rodakom wiarę w to, że Polska może być inna – lepsza. Państwa głos zadecyduje jakiej Polski chcemy. Oddając na mnie głos 25 października, macie Państwo gwarancje, że razem zrealizujemy program. Wspólnie damy radę!{jcomments off}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze