28 marca 2011r. w Urzędzie Miasta i Gminy Olkusz odbyło się szkolenie dla przedsiębiorców. Podczas spotkania, dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości – Rafał Solecki – oraz kierownik Zespołu Informacji i Promocji MCP – Magdalena Migalska,  omówili możliwości aplikowania o dotacje unijne na realizację inwestycji w przedsiębiorstwach w ramach II osi priorytetowej – Gospodarka Regionalnej Szansy – Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Uczestników szkolenia przywitał Dariusz Rzepka – Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz. Witając gości, zachęcał do korzystania z dostępnych zewnętrznych źródeł finansowania rozwoju działalności gospodarczej. Podczas szkolenia szczególną uwagę zwrócono na Działanie 2.1 „Rozwój i podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw”, Schemat A „Bezpośrednie wsparcie inwestycji w MŚP”, bowiem 31 marca 2011r. MCP ogłosi kolejny nabór wniosków skierowany tyam razem do małych firm. W czerwcu tego roku planowane jest również ogłoszenie konkursu dla średnich firm, a w październiku dla mikroprzedsiębiorstw.

Dotychczas dofinansowanie w ramach II osi priorytetowej MRPO otrzymało aż  1176 przedsiębiorczych projektów z czego 29 inwestycji zlokalizowanych jest na terenie powiatu olkuskiego. Małe przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości od 100 tys. zł do 1 mln zł., mikro firmy od 40 do 400 tys. zł a średnie przedsiębiorstwa od 200 tys. do 2 mln zł. Przyznanie dotacji jest uzależnione od jakości przygotowanego wniosku, czyli ilości punktów uzyskanych na etapie oceny merytorycznej. Kryteria tej oceny są dostępne wraz z dokumentacją konkursową na stronie internetowej www.mcp.malopolska.pl

Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, Rafał Solecki, motywował przedsiębiorców do aplikowania o dotację, zwracając uwagę, że konkursy planowane w tym roku na rozwój firm są jednymi z ostatnich w ramach perspektywy finansowej 2007-2013.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze