Artykuł sponsorowany

Wiele kobiet w wieku nastoletnim, ale i dorosłym cierpi na trądzik. Tę chorobę skórną można wyleczyć, o ile znajdzie się jej przyczynę i ją wyeliminuje. Może być związana ze zmianami hormonalnymi, niewłaściwą dietą, stresem, nieodpowiednią rutyną pielęgnacyjną i zatykaniem porów oraz wieloma innymi czynnikami. Dziś podpowiemy, jak zniwelować widoczność przebarwień potrądzikowych, które są kompleksem wielu z nas.

Domowe sposoby na przebarwienia po trądziku 

Warto wiedzieć, że przebarwienia po trądziku powstają na skutek nadmiernej produkcji bądź gromadzenia melaniny. Produkcję melaniny w tym przypadku pobudzają mediatory stanu zapalnego. Owe przebarwienia częściej dotykają osoby o ciemniejszym odcieniu cery, ale nie jest to reguła. Jeżeli i Wy zmagacie się z tym problemem, a trądzik został już wyleczony u dermatologa przy użyciu odpowiednich leków i maści, to możecie sięgnąć po domowe sposoby na przebarwienia po trądziku. Jednym z nich jest stosowanie żelu aloesowego na przebarwienia. Można pozyskać go z liści rośliny po ich przecięciu. Wystarczy go wydobyć, a następnie schłodzić przynajmniej przez kilkanaście minut w lodówce. Jeżeli od razu przygotowuje się więcej miąższu, to należy przechowywać go właśnie w warunkach chłodniczych w zamkniętym słoiczku, np. po kremie. Na przebarwienia po trądziku sprawdza się także sok ze startego ogórka, który rozjaśnia przebarwienia. Aloes działa przeciwzapalnie, a także nawilżająco i oba składniki można ze sobą połączyć, a następnie zaaplikować na skórę w formie maseczki. Sok ze startego ogórka możecie połączyć także z odrobiną soku z cytryny i stworzyć domowy tonik do przemywania skóry rano i wieczorem.          

Jak powinna wyglądać codzienna rutyna pielęgnacyjna przy przebarwieniach po trądziku? 

Warto stosować odpowiednią rutynę pielęgnacyjną w przypadku przebarwień po trądziku. Należy zacząć od odpowiedniego oczyszczania skóry i w przypadku cery potrądzikowej zalecane jest oczyszczanie dwufazowe. Oznacza to, że najpierw stosuje się płyn micelarny czy też olejek do mycia twarzy, a następnie stosuje się piankę czy też żel na bazie wody. Ta metoda nazywana jest też koreańską pielęgnacją. Dwuetapowe oczyszczanie składa się z fazy olejowej i wodnej. Zatem po zastosowanie płynu micelarnego lub oiejku do oczyszczania, należy wybrać produkt do oczyszczania na bazie wody. Faza olejowa usuwa makijaż czy też jego resztki. Faza wodna pozwala na oczyszczenie skóry z bakterii i zanieczyszczeń. Po dokładnym oczyszczeniu skóry można przystąpić do dalszej pielęgnacji. Najpierw nakłada się serum z witaminą C lub serum z niacynamidem. Obydwa te kosmetyki mają działanie rozjaśniające przebarwienia. Aby mogły dogłębnie wniknąć w skórę, warto delikatnie je wklepać, a następnie odczekać 20 minut przed aplikacją kremu. Można sięgnąć także po produkt z niacynamidem, który dodatkowo przeciwdziała starzeniu się skóry. Krem zabezpiecza skórę, tworząc na niej swoisty film ochronny. Ważne, by posiadał także filtr przeciwsłoneczny SPF 30 lub wyższy. Wieczorem, zamiast kremu z filtrem SPF, warto wybrać krem nawilżający.      

Odpowiednia dieta ma znaczenie przy niwelowaniu przebarwień 

Poza właściwą rutyną pielęgnacyjną istotne znaczenie ma również dieta, która powinna być bogata w antyoksydanty. Warto sięgać po produkty bogate w beta-karoten, witaminę C i E oraz witaminy z grupy B, zwłaszcza B3, czyli niacynamid. Ten ostatni wspiera odbudowę i regenerację skóry, a także hamuje melanogenezę. Także witamina C i prowitamina A wyrównują koloryt skóry. Skóra nie może być odwodniona, dlatego należy pamiętać nie tylko o zbilansowanej diecie, ale i właściwym nawadnianiu, czyli piciu odpowiedniej ilości wody.       

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze