kaczynski 2-tv-320w

Wizyta prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego, zachęciła około pół tysiąca olkuskich sympatyków tej partii do spotkania w sali MOK-u. Ulubieniec prawej strony sceny politycznej był w Olkuszu po raz pierwszy z oficjalną wizytą, jak się okazało, bardzo wyczekiwaną przez tutejszych zwolenników PiS-u. Wraz z nim na spotkanie z olkuszanami przybyli inni działacze PiS w Małopolsce, między innymi Beata Szydło i Andrzej Duda. Gospodarzem wizyty byłego premiera było biuro poselskie posła Jacka Osucha.

 

Przemówienie prezesa PiS spotykało się z dość żywiołową reakcją zgromadzonych i głośnymi brawami. – Serdecznie dziękuję, że zechcieli państwo tak licznie tutaj przybyć. Rzeczywiście jest o czym rozmawiać, bo Polska znalazła się w sytuacji niełatwej. To nie jest tak, że Polska musi wygladać tak, jak wygląda w tej chwili. Jest alternatywa. Polska może być dobrze zarządzana i te rządy mogą przynosić bardzo wiele. Ta alternatywa nie jest czymś teoretycznym, to jedyna ważna opozycja, czyli Prawo i Sprawiedliwość – mówił Jarosław Kaczyński w Olkuszu.

Prezes PiS-u odniósł się w swoim przemówieniu do niemal wszystkich aktualnych problemów społecznych. W swoim ponad półgodzinnym wystąpieniu omówił problemy gospodarcze, polityczne i kulturowe kraju oraz przedstawił wizję PiS-u na rozwiązanie tych problemów. Skrytykował reformę emerytalną i reformę oświaty, prywatyzację sektora państwowego. Nie brakło słów krytyki pod adresem obecnie rządzących.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił o nowym programie partii, który zostanie zaprezentowany jesienią. Zostaną w nim przedstawione ustawowe rozwiązania, które zdaniem przedstawicieli ugrupowania, pozytywnie wpłyną na sytuację naszego kraju. Wśród nich znajdą się pakiety „Teraz Rodzina”, „Narodowy Program Zatrudnienia” oraz „Nowoczesny System Podatkowy”. PiS chce, żeby stały się one tematem debaty parlamentarnej. Prezes zapowiedział, że jego partia jest gotowa do przejęcia władzy w Polsce.

Najważniejszą częścią wizyty premiera były pytania od mieszkańców, które uważane są za barometr nastrojów społecznych. W większości z nich obecne były wątki lokalne. Mieszkańcy powiatu olkuskiego pytali o likwidowane szkoły, prywatyzację służby zdrowia, likwidację dużych zakładów państwowych, wysokie bezrobocie i wiele innych.

Tłum w olkuskim MOK-u zdaniem działaczy PiS świadczyć może o tym, że poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości jest na terenie powiatu olkuskiego dość znaczące, co z kolei dowodzi pewnej zmiany preferencji wyborczych na terenach, które historycznie są bastionem lewicy. Na spotkanie przybyli reprezentanci każdego przedziału wiekowego. Spotkanie ze swoim politycznym ulubieńcem oceniają pozytywnie.
 
– Ja bardzo prezesa Kaczyńskiego poważam. Uważam, że jest świetnym politykiem, jestem pod wrażeniem wystąpienia – mówi olkuszanka Irena Bigaj. – Naturalnie, że się ucieszyłam z tego, że Jarosław Kaczyński przyjedzie i wymienimy się zdaniami. Trudno nam się żyje. Do lekarza się ciężko dostać. Mamy nieduże zarobki, a przecież trzeba dzieciom i wnuczkom pomagać. Nie mamy spokojnej starości – uważa emerytka Sabina Zych.- W Pisie jakaś nadzieja jest. Jest to partia patriotyczna i głównie dlatego ich popieram. – Jarosław Kaczyński jest człowiekiem sprawiedliwym i chce, żeby ludziom się lepiej żyło. Jest uczciwy. Zawsze go popieramy i chcemy, żeby PiS wygrało. Nie ma nadziei w rządach Tuska – dodaje.  Podobne zdanie ma Józef Zych. – Dobrze ich oceniam, chociaż w rzeczywistości życzyłbym sobie dobrej lewicy. Ale ponieważ taka jest niemożliwa, więc popieram patriotyzm Kaczyńskiego – uważa.

Weekendowa wizyta Jarosław Kaczyńskiego w Małopolsce składała się z wizyt w czterech małopolskich miastach: Olkuszu, Chrzanowie, Nowym Targu i Tarnowie.  Lokalni działacze PiS są zadowoleni z przebiegu wizyty swojego lidera. – Wydaje się, że było duże zapotrzebowanie na takie spotkanie w Olkuszu i jestem z tego bardzo zadowolony. Widać, że Prawo i Sprawiedliwość w Olkuszu istnieje i działa – komentuje Jacek Osuch, poseł na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Relacja filmowa:

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
74 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mało kumaty
mało kumaty
11 lat temu

[quote name=”Jan”]Dlaczego do sali, w której oficjalnie może wejść raptem 300 osób wpuszczono 500? Co na to straż pożarna i służby BHP? Kto powinien dostać mandat? Poseł?[/quote]
Panie Janie, czym podyktowana ta troska, a może zazdrość przez pana przemawia. Ten wynik można było przekroczyć organizując spotkanie w sprawie prywatyzacji szpitala. Przespał Pan okazję bijąc polityczną pianę pod pozorem jego ratowania. W odczuciu społecznym było to jawne przehandlowanie tej placówki pod przykrywka prywatyzacji, na której pan jako polityk stracił chyba najwięcej stając w rozkroku w jego obronie. Stracili oczywiście wszyscy na rzecz kilku osób, którzy niewątpliwy interes w tym mieli mają i mieć będą.Taki jest obraz obecnie uprawianej polityki. Polityki w której każdego rośnie granica pomiędzy nimi, a społeczeństwem które powinni reprezentować. Gorsi od nich nam nie grożą, wiec obaw nikt mieć nie powinien.Pan również. Chyba „wiosna” idzie Panie Janie.

asdfghjkl
asdfghjkl
11 lat temu

PILNUJCIE JARKA !!!

KS Olkusz
KS Olkusz
11 lat temu

Zapraszam do zabawy w typowanie wyników na stronie nieoficjalnej KS Olkusz. Dla zwycięzcy przygotowana jest atrakcyjna nagroda… kso.futbolowo.pl

Polak nieprawdziwy
Polak nieprawdziwy
11 lat temu

[quote name=”szukacz”]Rzeczywiście strata czasu jest poświęcanie go takim przedstawicielom” rasy wyższej” Kto się głupi urodzi, jako mędrzec nie umrze. Prezentuj zatem trolu swoją głupotę. Może kto inny potraktuje cię na tyle właściwie i skutecznie cie kiedyś z niej wyleczy. ja nie mam zamiaru w tym uczestniczyć, bo nie pojmujesz co do ciebie piszę. taka twoja konstrukcja. Siłe przebicia posiadasz, ale rozumu za grosz. Żegnam.[/quote]
Nie zapomnij zabrać nocnika, jeszcze długo będzie ci potrzebny 😆 😆 😆

szukacz
szukacz
11 lat temu

Rzeczywiście strata czasu jest poświęcanie go takim przedstawicielom” rasy wyższej” Kto się głupi urodzi, jako mędrzec nie umrze. Prezentuj zatem trolu swoją głupotę. Może kto inny potraktuje cię na tyle właściwie i skutecznie cie kiedyś z niej wyleczy. ja nie mam zamiaru w tym uczestniczyć, bo nie pojmujesz co do ciebie piszę. taka twoja konstrukcja. Siłe przebicia posiadasz, ale rozumu za grosz. Żegnam.

Polak nieprawdziwy
Polak nieprawdziwy
11 lat temu

[quote name=”szukacz”]…Diagnoza którą postawiłem okazała się trafna. Potwierdza ją kolejny wpis trola który ukrywa się pod różnymi nickami…[/quote]
Niesamowite, kolejny niedouczony pan doktor, czy ciągle ten sam tchórz?
[quote name=”szukacz”]…Forum Przeglądu niestety cię przerasta, bo to nie jest odpowiednie miejsce dla ciebie. Można różnić się poglądami, ale aby dyskutować używa się do tego argumentów…[/quote]Dzieciuchu, zabierz swój jedyny argument, nocnik, zrób siusiu i spać, bo już późna pora dla ciebie!
[quote name=”szukacz”]…W chwili gdy zabierzesz głos, będą pewni, że niewiele, to dobra rada…[/quote]A ja ci radzę wróć do przedszkola bo nie odrobiłeś wszystkich słupków, nawet jak skończysz KUL i tak nie będziemy mieli o czym gadać.
.
😆 😆 😆

Polak nieprawdziwy
Polak nieprawdziwy
11 lat temu

„szukaczu” miauczysz i miauczysz tylko nic z tego twojego miauczenia nie wynika.
Zadałeś głupie pytania, dostałeś mądre odpowiedzi, o co ci chodzi? Nie trać czasu na miauczenie, pisz zwięźle i konkretnie 😆 😆 😆

szukacz
szukacz
11 lat temu

Diagnoza którą postawiłem okazała się trafna. Potwierdza ją kolejny wpis trola który ukrywa się pod różnymi nickami. Jego wpisy są na tyle prymitywne i przewidywalne ,że z góry można założyć jak będzie ich treść. Krótko mówiąc porównywalne do poziomu ich rozwoju. Z moich spostrzeżeń takie zachowanie można zaobserwować u dzieci, które na tym etapie życia zachowują się podobnie.Dzieciom to wypada, dorosłym już nie koniecznie.Zwłaszcza tym, którzy za wszelka cenę chcą pouczać innych i to w sposób daleki od metod pedagogicznych. Takimi podwórkowymi metodami możesz szanowny trolu zdobyć uznanie wyłącznie w środowisku odpowiednim dla ciebie. Forum Przeglądu niestety cię przerasta, bo to nie jest odpowiednie miejsce dla ciebie.Można różnić się poglądami, ale aby dyskutować używa się do tego argumentów. Jakie są twoje. Dobra rada dla ciebie w prezencie. Mniej mów, bo wtedy tylko będą przypuszczać ile jesteś wart.. W chwili gdy zabierzesz głos, będą pewni, że niewiele. To dobra rada.

Polak nieprawdziwy
Polak nieprawdziwy
11 lat temu

.
Do szukacza
Dostałeś pisowski kmiotku szczegółowe odpowiedzi, o co ci jeszcze chodzi? Że nie odpowiadają twojemu ograniczonemu rozumieniu świata? Do czego chcesz nas przekonać? Do pisowskich oszczerstw? kłamstw? powszechnej wśród pisowskich wyznawców obłudy? Do ciemniactwa?

Tusk i posłowie zostali wybrani w demokratycznych wyborach, czego chcesz? Żeby rządziły pisowskie mat(moderacja) kiedy to PO ma większość? Wtedy to nie byłaby demokracja tylko FASZYZM! FASZYZM! – pisowski kmiotku. PIS jest partią faszyzującą, i WSZYSTKO na ten temat! Wynocha z Polski na Baiłoruś! 😆

prof.nadzw.dr hab. X
prof.nadzw.dr hab. X
11 lat temu

[quote name=”szukacz”]…Tacy jak wy kiedyś zapisywali się do ORMO, by poczuć chociaż odrobinę wyższości. Teraz próbują się dowartościować komentarzami szytymi na ich intelektualną miarę. Pewnie w każdej sytuacji zachowują się podobnie, by postawić na swoim, najczęściej przy użyciu argumentów w postaci epitetów, lub na siłę głosu. Przyczyną tego są braki w ich wychowaniu, wykształceniu, co przekłada się na sposób komunikacji z tymi, którzy mają inne niż oni zdanie…[/quote]
A ty co kończyłeś(aś), KUL??? 😆

Polak nieprawdziwy
Polak nieprawdziwy
11 lat temu

[quote name=”szukacz”]Czytajcie uważniej kmiotki. Tak jak wspomniałem, nie jestem członkiem żadnej partii. Biura poselskiego nie zamknę bo go nie mam i radia na tej stacji też nie słucham. Różnica między nami jest jednak ogromna…[/quote]
kmiotkami nazywaj sobie podobnych, pis(moderacja) 😆 😆 😆

szukacz
szukacz
11 lat temu

Czytajcie uważniej kmiotki. Tak jak wspomniałem, nie jestem członkiem żadnej partii. Biura poselskiego nie zamknę bo go nie mam i radia na tej stacji też nie słucham. Różnica między nami jest jednak ogromna.Chyba nie tylko w poglądach. W zachowaniu w szczególności.Tacy jak wy kiedyś zapisywali się do ORMO, by poczuć chociaż odrobinę wyższości. Teraz próbują się dowartościować komentarzami szytymi na ich intelektualną miarę. Pewnie w każdej sytuacji zachowują się podobnie, by postawić na swoim, najczęściej przy użyciu argumentów w postaci epitetów, lub na siłę głosu. Przyczyną tego są braki w ich wychowaniu, wykształceniu, co przekłada się na sposób komunikacji z tymi, którzy mają inne niż oni zdanie. Mają tego świadomość, ale zamiast je nadrabiać szukają drogi na skróty. Ta droga jednak krótsza być nie chce. Barany zawsze miały i mają największą siłę przebicia. Taka jest bowiem konstrukcja barana i jego twardy łeb.

POwiec
POwiec
11 lat temu

[quote name=”Polak nieprawdziwy”].
szukacz, weź ty i wyłącz radyjo maryja a życie stanie się dla ciebie ciekawsze i łatwiejsze. Nie przynudzaj! :lol:[/quote]
A ja proponuję żeby szukacz zamknął wreszcie swoje BIURO POSELSKIE i wyjechał nad jakie morze. Dobrze mu to zrobi, i wreszcie pozwoli odpocząć wszystkim od jego pisowskiej filozofii.
P.S. Szukacz, kłamiesz, nie głosowałeś na Tuska i na PO, więc ich obietnice nie zrobiły na tobie żadnego wrażenia. Podobnie jak na każdym pisowskim „szczekaczu”. Ci którzy głosowali na Tuska nie sugerowali się obietnicami, ale wyłącznie waszym niezmienialnym pisowskim ciemniactwem.

Polak nieprawdziwy
Polak nieprawdziwy
11 lat temu

.
szukacz, weź ty i wyłącz radyjo maryja a życie stanie się dla ciebie ciekawsze i łatwiejsze. Nie przynudzaj! 😆

szukacz
szukacz
11 lat temu

Z powodu ograniczeń, nie udało mi się zmieścić wszystkich moich spostrzeżeń. Pozwolę sobie je dokończyć.Nie uważam się za osobę, kojarzoną z z szczególnie nielubianym nakryciem głowy. Nie uchodzę również za taką. Może nie jest to szyk mody, ale taki rodzaj nakrycia przyjął się u nas i to bez względu na poglądy polityczne tych osób. Te nakrycia głowy, to również, atrybut tych które uchodzą za damy, bowiem podzielają krytyczną opinie o PiS. Wystarczy posłuchać co maja do powiedzenia, by wyrazić o nich opinię i to nie koniecznie w sprawach politycznych. Sami się dzielimy ku zadowoleniu tych, którzy dbają o to by takie podziały następowały. Bierzmy się więc za łby , aby satysfakcja ich była pełna. Ja nie widzę potrzeby takiego podziału, bo zdecydowana większość z nas jedzie na tym samym wózku. Z trudem wiążemy koniec z końcem, i wstyd nam przyznać się do popełnionych błędów, jakie popełniliśmy w dniu wyborów.Z nami, czy bez nas ten rząd nie przetrwa . Oby jak najwcześniej

szukacz
szukacz
11 lat temu

Pazerność i kult pieniądza to cechy które łączą sympatyków PO. Można do tego dorzuci niebywałe chamstwo wobec tych ,którzy maja inne poglądy, a sympatyków PiS w szczególności. czy przez to ,ze czuja się lepsi różniąc się poglądami od pozostałych, stali się lepszymi i bardziej wartościowymi obywatelami. Jeśli tak to w odniesieniu do kogo. Nie dostrzegam tej wyższości oceniając w takich kategoriach. To raczej upadek tych którzy uznali, że sposób w jaki to czynią, przyczyni się do ich awansu społecznego. Długo nie, albo wcale, bo w tym procesie degradacji wartości, pełnia role mięsa armatniego. Ci którzy są na górze, mają ich w głębokim poważaniu tak samo, jak swoich przeciwników. To nie w trosce o ich byt jest ta wojna i to nie w ich interesie zrobią wszytko by utrzymać się przy władzy. Nie byłem i chyba nie jestem obiektem zainteresowań by przychodzili po mnie o świcie. Większość z nas również. Powodów do obaw więc nie mam tak jak pozostali. Amen

szukacz
szukacz
11 lat temu

Mam ich jeszcze kilka. Nie oczekiwałem aż takich „szczerych „wypowiedzi. Nie jestem członkiem żadnej partii ,ale komuś trzeba zawierzyć. Ta koalicja nie jest mi bliska z wielu powodów. Zaliczyła bowiem przynajmniej kilka poważnych wpadek z powodu których, straciłem do niej całkowicie zaufanie. Zdaje sobie sprawę,że ideałów nie ma w polityce, ale przynajmniej minimum przyzwoitości należałoby zachować piastując tak wysokie stanowiska. Obraz tej przyzwoitości to obraz całkowitego upadku moralnego tych którym w obliczu kryzysu, który dotyka nas na co dzień, jakby zatracili umiar. Taki sposób reprezentowania społeczeństwa daleki jest od moich oczekiwań.. Mój poziom tolerancji nie jest aż tak wysoki, by tego nie dostrzegać.Powodów na nie dla tego rządu jest o wiele więcej, które podzielają nie tylko sympatycy PiS..Wygra niestety ten, który potrafi bardziej oszukać,. . Nie tych którzy przez te lata zdołali ustawić się w życiu, ale tych oszukanych.przez lata..Jestem na nie dla PO PSL

Polak nieprawdziwy
Polak nieprawdziwy
11 lat temu

[quote name=”szkuacz”]Niech każdy odpowie sobie na kilka podstawowych pytań , a uzyska najlepszą odpowiedź.
1. Czy obecna koalicja realizuje zapowiadane obietnice przedwyborcze…[/quote]
Odpowiadam:
1/ Nikt poważny nie brał obietnic Tuska i PO na poważnie!
2/ Tak, odczuwam poprawę i komfort psychiczny od czasu gdy patrioci Kaczyńscy przestali zagrażać Polsce wojną Narodową!
3/ Każdy kraj w którym jest spokój zawsze rozwija się, za rządów PO nie jest inaczej wbrew temu co usiłują wmawiać pisowscy aktywiści!
4/ Mam stałe zatrudnienie, a gdybym je stracił poradzę sobie. Natura wyposażyła mnie w pracowite rączki i obdarzyła mózgiem, a nie sianem, jak przeciętnego pisowca!
5/ Oczywiście że tak pod warunkiem, że jest to moja mądra rodzina, a nie leniwa rodzina ojca Tadeusza!
6/ Z PO czuję się bardzo bezpiecznie, boję się jedynie PIS-u, Rydzyka i jego ogłupionych moherowych wyznawców!
.
Czy są jeszcze jakieś pytania? Chętnie odpowiem!

szkuacz
szkuacz
11 lat temu

Niech każdy odpowie sobie na kilka podstawowych pytań , a uzyska najlepszą odpowiedź.
1. Czy obecna koalicja realizuje zapowiadane obietnice przedwyborcze.
2.Czy odczuwa poprawę swojego poziomu życia
3 Czy nadal uważa , że kraj się rozwija, czy raczej zachodzi proces odwrotny.
4.Czy ma zatrudnienie ma stałe zatrudnienie.
5. Czy jest się w stanie samodzielnie utrzymać, lub udźwignąć ciężar utrzymania rodziny.
5. Czy czuję się bezpieczny, czy raczej lęka się o swoją przyszłość.

Mędrzec
Mędrzec
11 lat temu

.
Ludzie! Róbcie odwrotnie niż głosi PIS, a wtedy zawsze będzie dobrze! 😆

janulo
janulo
11 lat temu

[quote name=”prawdziwy”]Polak nieprawdziwy – szkoda, że ten materiał nie ma nic wspólnego w prawda. gablota szefa PiS stała w miejscu zaplanowanym i nie przeszkadzała przechodniom. Polaku nieprawdziwy – won z forum!!![/quote]

Nie był, nie widział a komentuje i uważa że zawsze ma rację ! Prawdziwy PiSomatoł !

Elita
Elita
11 lat temu

[quote name=”gierek”]… Dobry tandem to Osuch-Rzepka…[/quote]
Tercet Osuch-Rzepka-Łysoń to najbardziej nieudolny i nawiedzony olkuski tercet. To wielkie nieszczęście dla naszego miasta zrujnowanego w każdej dziedzinie. Olkusz jest tak zbabrany, że nikt kto ma choć trochę oleju nie chce tykać się rządzenia, do władzy pchają się ludzie nieudolni i przypadkowi… jak Osuch, Rzepka, Łysoń i im podobni. Mało wymagający olkuszanie ich wybierają, mają czego chcą.

Polak nieprawdziwy
Polak nieprawdziwy
11 lat temu

[quote name=”prawdziwy”]Polak nieprawdziwy – szkoda, że ten materiał nie ma nic wspólnego z prawdą. Gablota szefa PiS stała w miejscu zaplanowanym i nie przeszkadzała przechodniom. Polaku nieprawdziwy – won z forum!!![/quote]
Ha, ha, ha, gablota Kaczyńskiego w ogóle nie powinna do Olkusza zawitać, Kaczyński i reszta PIS-u są w Olkuszu PERSONA NON GRATA! 😆 😆 😆

olkusz
olkusz
11 lat temu

ja byłem i zadziwia jedno, prezes zaczyna zdanie i już są oklaski, i niestety nie słyszę co miał na myśli… a po kilku takich zaczętych zdaniach, nie słysząc co miał do powiedzenia, dalszą swoją obecność uznałem za nie potrzebną. uznając wręcz, że w sektach wszyscy wiedzą co guru ma na myśli – ja do tej sekty nie należę i nie kumam o co mu chodzi.
A wszyscy biją brawo… może na sali jasnowidze byli? ale tyle ciemnoty jeszcze w jednym skupisku nie widziałem.

czytelniczka
czytelniczka
11 lat temu

„Mieszkańcy powiatu olkuskiego pytali o likwidowane szkoły, prywatyzację służby zdrowia, likwidację dużych zakładów państwowych, wysokie bezrobocie i wiele innych.” – nie wiem co Prezes odpowiedział (nie byłam na spotkaniu), ale wyobrażam sobie, jaka odpowiedź zadowoliłaby „nasze lokalne władze”

czytelnik
czytelnik
11 lat temu

[quote name=”gierek”]Dopuki w Olkuz będą takie osoby jak Jan Orkisz, Janusz Dudkiewicz i Jerzy Kwaśniewski miasto nic nie zyska. Chrzanów i Oświęcim się rozwijają. Olkusz zwija. Dobry tandem to Osuch-Rzepka. Jeśli chcieliby współpracowac to mogliby zdziałać wiele. Tylko na boga, niech im nikt nie przeszkadza…[/quote]
myślę, że nic się nie zmieni również wtedy, gdy ludzie będą protestować z błędami ortograficznymi

taki sobie
taki sobie
11 lat temu

Czytając komentarze na temat tej wizyty, bez trudu można dostrzec jak głęboko zakorzeniona jest nienawiść w umysłach przeciwników politycznych PiS. Zastanawia mnie, czy treści które tu czytam, to tylko prowokacja , czy piszą je w przekonaniu bo propaganda jaką są karmieni, sprawiła że zatracili zdolność obiektywnej oceny. Śmieszne to nie jest, mądre tym bardziej, z rzeczową dyskusją też niewiele ma wspólnego. Skoro jednak sprawia satysfakcję piszącym, to stanowi dowód jaki poziom obiektywizmu reprezentują. Z wolności trzeba umieć korzystać, by nie zamieniła się w swawolę za którą zazwyczaj przychodzi płacić, by nie zamienić jej w zniewolenie z którego będzie coraz trudniej się uwolnić. W umysłach niektórych już przestała istnieć, a może nigdy nie istniała. O obietnicach równych szansach dla każdego, można pomarzyć i to nie tylko na przykładzie nepotyzmu, jaki rozlał się po kraju. Jakie szanse rozwoju daje to tym, którzy są z dala od obecnych elit. To jednak chyba za mało.

prawdziwy
prawdziwy
11 lat temu

Polak nieprawdziwy – szkoda, że ten materiał nie ma nic wspólnego w prawda. gablota szefa PiS stała w miejscu zaplanowanym i nie przeszkadzała przechodniom. Polaku nieprawdziwy – won z forum!!!

Polak nieprawdziwy
Polak nieprawdziwy
11 lat temu

[quote name=”janulo”]O faktach towarzyszących wizycie warto też wspomnieć. Przed wizytą w Domu Kultury gość zatrzymał się w biurze poselskim posła Osucha przy ul Szpitalnej. Samochód który go przywiózł został postawiony na chodniku obok parkingu na którym miejsce rezerwowała SM. Sposób ustawienia powodował, że skutecznie utrudniał prejście pieszym a osoba z wózkiem dziecięcym poruszająca się prawą stroną ul musiała wejść na jezdnię by go ominąć. I tu nasuwa się pytanie: czy to efekt braku wyobraźni czy braku kultury – chamstwa kierującego lub dysponenta pojazdu czy lekceważenia olkuszan (motłoch to kupi)…[/quote]
Taki jest cały PIS, bezmyślny, arogancki, chamski, nawiedzony, nie dziwi nic :).

tyt
tyt
11 lat temu

beznadzieja, beznadzieja, beznadzieja

janulo
janulo
11 lat temu

O faktach towarzyszących wizycie warto też wspomnieć. Przed wizytą w Domu Kultury gość zatrzymał się w biurze poselskim posła Osucha przy ul Szpitalnej. Samochód który go przywiózł został postawiony na chodniku obok parkingu na którym miejsce rezerwowała SM. Sposób ustawienia powodował, że skutecznie utrudniał prejście pieszym a osoba z wózkiem dziecięcym poruszająca się prawą stroną ul musiała wejść na jezdnię by go ominąć. I tu nasuwa się pytanie: czy to efekt braku wyobraźni czy braku kultury – chamstwa kierującego lub dysponenta pojazdu czy lekceważenia olkuszan (motłoch to kupi) ! Mam wrażenie że tu mieliśmy do czynienia ze wszystkim na raz ! A gdzie służby porządkowe (SM stała obok na parkingu jak „ciecie malinowe” pilnując miejsc do parkowania dla „znamienitych gości”) . Gdzie tu prawo i sprawiedliwość; po raz kolejny PiS pokazał że nie ma z nim nic wspólnego ! I dopuść tu taką hołotę w przyszłości do władzy w Polsce ! Ludzie miejcie wyobraźnię !

gierek
gierek
11 lat temu

Dopuki w Olkuz będą takie osoby jak Jan Orkisz, Janusz Dudkiewicz i Jerzy Kwaśniewski miasto nic nie zyska. Chrzanów i Oświęcim się rozwijają. Olkusz zwija. Dobry tandem to Osuch-Rzepka. Jeśli chcieliby współpracowac to mogliby zdziałać wiele. Tylko na boga, niech im nikt nie przeszkadza…

stefek niesmak
stefek niesmak
11 lat temu

Panie Janie, jeśli Pan zrobić dla tej społeczności, to proszę. Zamiast tego robi Pan wycieczki pod adresem konkurentów politycznych. Dobry pan Jan i niedobry poseł Osuch, który chyba przewidział jakie będą skutki takiej kontroli. Dziś to płacz nad rozlanym mlekiem, a sprawca tego przekształcenia śmieje się w nos całemu społeczeństwu. Panu również. Nie uwierzę, że zrobił to w dobrej wierze i bezinteresownie. Zrobił jednak jak chciał i nikt mu w tym nie przeszkadzał. Ponadto z wszystkich zrobił durni, więc nie dziwi mnie stanowisko posła Osucha, że nie chce się w to teraz angażować. Mieliśmy stary szpital , przy ul szpitalnej . Aby mieć nowy zbudowano go od podstaw, angażując niemałe środki finansowe, by służył ludziom chorym. Posłużył, ale w inny sposób i nie koniecznie chorym.

gzyl.a
gzyl.a
11 lat temu

Panie Orkisz.. już nie rozśmieszaj Pan czytelników. Od 2 lat wspiera Pan koalicję, która jest za prywatyzacją służby zdrowia, koalicję, której starosta jest za zwalnianiem pracowników szpitala w ramach redukcji kosztów.

Nieorkiszowi
Nieorkiszowi
11 lat temu

[quote name=”Jan Orkisz UP”]Na stronie : „http://www.przeglad.olkuski.pl/index.php/forum/4-wybory-2010/3499-unia-pracy-prosi-posa-osucha”, tj. Forum Przeglądu Olkuskiego jest pełna treść wniosku, który 17 grudnia 2010 r. skierowałem do posła Jacka Osucha w sprawie wsparcia moich działań o przeprowadzenie przez Najwyższą Izbę Kontroli , kontroli prywatyzacji szpitala w Olkuszu i wydatkowania środków publicznych. Niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi w tej sprawie.
Tę stronę przeczytało już ponad 11300 osób. Zachęcam do lektury[/quote]
Panie Orkisz bo w przeciwieństwie do Pana Osuch to jest człowiek którego ludzie darza zaufaniem , a Pan gdzie sie nie pojawi to wszystko rozwala , tak tez było z Ruchem Palikota

Jan Orkisz  UP
Jan Orkisz UP
11 lat temu

Na stronie : „http://www.przeglad.olkuski.pl/index.php/forum/4-wybory-2010/3499-unia-pracy-prosi-posa-osucha”, tj. Forum Przeglądu Olkuskiego jest pełna treść wniosku, który 17 grudnia 2010 r. skierowałem do posła Jacka Osucha w sprawie wsparcia moich działań o przeprowadzenie przez Najwyższą Izbę Kontroli , kontroli prywatyzacji szpitala w Olkuszu i wydatkowania środków publicznych. Niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi w tej sprawie.
Tę stronę przeczytało już ponad 11300 osób. Zachęcam do lektury

czarek
czarek
11 lat temu

[quote name=”Polak nieprawdziwy”][quote name=”twardy pisior”]… Każdy widzi to co co che zobaczyć. Domaganie się przestrzegania ustalonych zasad, postrzegane jest jak wojna? Nie oczekuję by wszyscy kochali PiS, ale nie dostrzeganie tych patologicznych zjawisk które od lat towarzyszą tej koalicji zadziwia mnie mocno…[/quote]

Jedyną patologią w Polsce jaką ja dostrzegam jest Kaczyński i PIS ze swoją zacofaną ideologią i patologicznymi wartościami. Panie Jacek, nic nas nie obchodzi co pana martwi, najlepiej martw się pan o siebie, bo jest o co. 😆
.[/quote]

a mnie dziwi ideologia obrzucania błotem PiS-u i atakowania że jest zacofany…dla mnie to czysty populizm i dzielenie Polaków na lepszych i gorszych…na zacofanych i „oświeconych” … nie każdy musi być w Polsce „oświecony” jak ci z PO… a jak ktoś nie jest oświecony to nie znaczy że jest zacofanym moherowym beretem 8) 😆

Polak nieprawdziwy
Polak nieprawdziwy
11 lat temu

[quote name=”twardy pisior”]… Każdy widzi to co co che zobaczyć. Domaganie się przestrzegania ustalonych zasad, postrzegane jest jak wojna? Nie oczekuję by wszyscy kochali PiS, ale nie dostrzeganie tych patologicznych zjawisk które od lat towarzyszą tej koalicji zadziwia mnie mocno…[/quote]

Jedyną patologią w Polsce jaką ja dostrzegam jest Kaczyński i PIS ze swoją zacofaną ideologią i patologicznymi wartościami. Panie Jacek, nic nas nie obchodzi co pana martwi, najlepiej martw się pan o siebie, bo jest o co. 😆
.

twardy pisior
twardy pisior
11 lat temu

[quote name=”Angelika sułtana”][quote name=”twardy pisior”]… Oczywiście, smuci mnie i martwi to ,ze na sali ]
Każdy widzi to co co che zobaczyć. Domaganie się przestrzegania ustalonych zasad, postrzegane jest jak wojna? Nie oczekuje by wszyscy kochali PiS, ale nie dostrzeganie tych patologicznych zjawisk które od lat towarzyszą tej koalicji zadziwia mnie mocno. Wiek nie jest wyznacznikiem mądrości . Młody może być bardziej od starego , mądrzejszy niekoniecznie. Podpisujesz się po tym młody/a jako klasyczny przedstawiciel PO. Na przestrzeni kilku lat znika z pola widzenia to co mam jakąkolwiek wartość. Wartości , które są wartościami samymi w sobie również. Kiedyś takie obowiązywały i dzięki takim wartościom żyło się lepiej.Można to określić zasadami lub normami współżycia. Bez nich mamy obraz przyzwolenia na zachowania, które w wymiarze tzw. przyzwoitości niewiele mają wspólnego. Przykład idzie od góry i dla niektórych stanowi wzór do naśladowania.Niestety.

Jan Orkisz  UP
Jan Orkisz UP
11 lat temu

Cytat z artykułu :”Mieszkańcy powiatu olkuskiego pytali o likwidowane szkoły, prywatyzację służby zdrowia, likwidację dużych zakładów państwowych, wysokie bezrobocie i wiele innych.”

Jakiej odpowiedzi udzielił im pan Kaczyński w sprawie prywatyzacji służby zdrowia? Przecież radni Rady Powiatu w Olkuszu członkowie PiS poparli prywatyzację szpitala w Olkuszu, a poseł Osuch nie zareagował na moją prośbę o kontrolę prywatyzacji szpitala przez NIK .Na mój wniosek do posła z 17 grudnia 2010 r. do dzisiaj nie mam żadnej odpowiedzi.

Jan Orkisz  UP
Jan Orkisz UP
11 lat temu

cytat z artykułu:” Podobne zdanie ma Józef Zych. – Dobrze ich oceniam, chociaż w rzeczywistości życzyłbym sobie dobrej lewicy. Ale ponieważ taka jest niemożliwa, więc popieram patriotyzm Kaczyńskiego – uważa.”

Panie Zych ,jeżeli życzyłby Pan sobie dobrej lewicy to taka lewica istnieje. Jest nią Unia Pracy, SLD. Zapraszam do współpracy .Jeżeli Pan o poglądach lewicowych popiera prawicę to sam Pan osłabia lewicę

Ha ha ha
Ha ha ha
11 lat temu

[quote name=”ObserwatorPolityczny”]Pani redaktor. PiS jest partią centrową, a nie centroprawicową. Między innymi to grupa pod przewodnictwem Przemysława Wiplera ciągnie partię w prawo. Pozdrawiam.[/quote]
PIS jest przede wszystkim partią FASZYZUJĄCĄ! 😆 😆 😆

Słuchacz trójki
Słuchacz trójki
11 lat temu

[quote name=”Bogdan1″] …słuchali Wolnej Europy, a teraz słuchają Radia Maryja i nie są to tylko „moherowe berety” :P[/quote]
Porównanie Wolnej Europy do radyja jest wyjątkowo niefortunne. Żadna stacja radiowa, nawet te na Kubie, nie nadają tak idiotycznych bzdur. Rydzyk nie ustalił poprzeczki dla swoich wyznawców, on wymalował krzywą linię na betonie. Bardzo nisko trzeba upaść aby tracić czas na słuchanie rydzykowych wypocin.

Angelika sułtana
Angelika sułtana
11 lat temu

[quote name=”twardy pisior”]… Oczywiście, smuci mnie i martwi to ,ze na sali zabrakło ludzi młodych., którzy najbardziej powinni być zainteresowani tym aby ich przyszłość rysowała się bardziej optymistycznie. Widocznie takie, perspektywy jakie zapowiada obecna koalicja, są zgodne z ich oczekiwaniami…[/quote]
A jakie młodzi mają wyjście skoro jedyną optymistyczną nadzieją jaką daje PIS jest WOJNA!!! Każdy młody człowiek ma więcej oleju w głowie niż wszyscy pisowcy razem wzięci, a starsi którzy popierają PIS to tylko znudzeni EMERYCI którym już wszystko jedno.

twardy pisior
twardy pisior
11 lat temu

Wypada tylko odpowiedzieć – typowo POwskie orędownictwo. Czytaj monika.ka uważniej, a może dostrzeżesz, kto i pod jakim kątem dokonuje wartosciowania. Przekonaj mnie, że jesteście więcej warci od tych zgromadzonych na sali, bo po przeczytaniu waszych wpisów, dostrzec tego nie potrafię. Oczywiście, smuci mnie i martwi to ,ze na sali zabrakło ludzi młodych., którzy najbardziej powinni być zainteresowani tym aby ich przyszłość rysowała się bardziej optymistycznie. Widocznie takie, perspektywy jakie zapowiada obecna koalicja, są zgodne z ich oczekiwaniami. Pożyjemy, zobaczymy czy poziom tego zadowolenia przetrwa próbę czasu, a kierowane drwiny i krytyka pod adresem tych którzy dostrzegają zagrożenie, zaspokoją podstawowe potrzeby.

Bogdan1
Bogdan1
11 lat temu

Koniec PO już jest bliski … tylko nieliczni bezgranicznie jeszcze wierzą i ufają.
Każdy choć pobieżnie śledzący, to co dzieje się w Polsce widzi, że Platforma Obywatelska pogrąża nasz kraj w coraz większym kryzysie – nieudolność, bezczynność, a pseudo reformy sprowadzają się niemal wyłącznie do zwiększania obciążeń obywateli 🙁
PiS z powodu nagonki establishmentowych mediów ma bardzo zepsuty wizerunek ale ludzie inteligentni zawsze znajda prawdziwe informacje 🙂
Kiedyś Ci, którzy chcieli dowiedzieć się prawdy, słuchali Wolnej Europy a teraz słuchają Radia Maryja i nie są to tylko „moherowe berety” 😛

monika.ka
monika.ka
11 lat temu

[quote name=”twardy pisior”]Jak widać cieszy cię to ogromnie, bo rzeczywiście jest to powód do zadowolenia. Pytanie tylko czyjego. Po tym kto się z czego cieszy , abo śmieje można ocenić jego wartość. Nawet w kabarecie , nie wszytko jest do śmiechu Tym bardziej z powodu takiego spotkania.Przyszłość szczególnie dla młodych, nie rysuje się aż tak kolorowo , by się z tego cieszyć. Zatroskani o nią są jednak bardziej ci,dla których nie stanowi to zagrożenia z racji ich wieku i zabezpieczenia na które pracowali całe swoje życie. Kierowani życiowym doświadczeniem wiedzą lepiej komu bardziej można zaufać.Poszukaj, a może znajdziesz wśród nich swoich dziadków, którzy w przeciwieństwie do ciebie, potrafią jeszcze logicznie myśleć.[/quote] Myślisz, że ktoś dał ci prawo do wartościowania ludzi? Typowo pisowskie. dreatertena słuszna uwaga, pozdrawiam.

twardy pisior
twardy pisior
11 lat temu

[quote name=”dreatertena”]Co ja widzę? Średnia wieku 80 na spotkaniu? Sama młódź 😆 Elektorat PiS zbliżony wiekiem do słuchaczy Radia Maryja :-)[/quote]
Jak widać cieszy cię to ogromnie, bo rzeczywiście jest to powód do zadowolenia. Pytanie tylko czyjego. Po tym kto się z czego cieszy , abo śmieje można ocenić jego wartość. Nawet w kabarecie , nie wszytko jest do śmiechu Tym bardziej z powodu takiego spotkania.Przyszłość szczególnie dla młodych, nie rysuje się aż tak kolorowo , by się z tego cieszyć. Zatroskani o nią są jednak bardziej ci,dla których nie stanowi to zagrożenia z racji ich wieku i zabezpieczenia na które pracowali całe swoje życie. Kierowani życiowym doświadczeniem wiedzą lepiej komu bardziej można zaufać.Poszukaj, a może znajdziesz wśród nich swoich dziadków, którzy w przeciwieństwie do ciebie, potrafią jeszcze logicznie myśleć.

dreatertena
dreatertena
11 lat temu

Co ja widzę? Średnia wieku 80 na spotkaniu? Sama młódź 😆 Elektorat PiS zbliżony wiekiem do słuchaczy Radia Maryja 🙂