0 swietlica golczowice 6

Mieszkańcy Golczowic mogą pochwalić się otwartą właśnie świetlicą wiejską. To nowoczesny budynek, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W sołectwie jest też nowy plac zabaw.

Na uroczyste otwarcie przybyło liczne grono mieszkańców, władze gminy Klucze oraz zaproszeni goście. Po Mszy św. i poświęceniu nowych obiektów przez proboszcza parafii Cieślin, zebrani obejrzeli artystyczne występy dzieci z Golczowic, zespołu Ziemia Kluczewska pod dyrekcją Moniki Korpusik oraz miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. – Sołectwo od dawna zabiegało o budowę świetlicy. Po wielu staraniach udało się. Wniosek o dofinansowanie złożyły0 swietlica golczowice 3 jeszcze poprzednie władze. Podziękowania za wsparcie i pomoc należą się wszystkim, którzy nam pomagali, zwłaszcza sołtysowi Maciejowi Jakubskiemu i radnemu Aleksandrowi Mrówce. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą dumni z tego obiektu i że będzie on spełniał swoją rolę – mówił wójt Klucz Kazimierz Ściążko.

Świetlica jest prawdziwą wizytówką Golczowic. Budynek jest wyposażony m. in. w urządzenia do gier zręcznościowych i sprzęt RTV.  – Cieszę się, że teraz mieszkańcy będą mieli gdzie spędzać swój wolny czas. Wiele serca w naszą inwestycje włożyła poprzednia wójt Małgorzata Węgrzyn i jej zastępca Józef Kaczmarczyk. Obecne władze dokończyły dzieła i w ten sposób mamy piękny obiekt. Świetlica jest solidnie wykonana, swoje miejsce znajdą tu na pewno i młodsi, i starsi mieszkańcy naszego sołectwa – uważa radny Aleksander Mrówka.

Inwestycja kosztowała 478,5 tys. złotych. Budowa obiektu została dofinansowana z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 kwotą 194,5 tys. złotych. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy Klucze. Plac zabaw powstał z funduszu sołeckiego.

0 swietlica golczowice 9

0 swietlica golczowice 8

0 swietlica golczowice 7

0 swietlica golczowice 5

0 swietlica golczowice 4

0 swietlica golczowice 2

0 swietlica golczowice 1

0 swietlica golczowice 10

0 swietlica golczowice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jan
Jan
11 lat temu

Czy w tym kraju da się coś bez pokropku? Ile to kosztowało? Ksiundz dobrodziej za darmo kropidłem nie macha. Czy te pieniądze nie lepiej było wydać na inne cele?