Cykliczna wystawa „Fotograficy Olkuscy” od trzech lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród miejscowych fotografów, jak i osób, które lubią pooglądać dobre zdjęcia. Już po raz czwarty będzie możliwość zaprezentowania szerszej publiczności swoich prac. Stopień zaawansowania w sztuce fotografowania ma znaczenie drugorzędne – fotografie mogą nadsyłać profesjonaliści i pasjonaci-amatorzy. Również bez znaczenia jest technika wykonania zdjęć. Na poprzednich wystawach można było pooglądać prace dziesiątek mieszkańców powiatu olkuskiego i pewnie nie inaczej będzie w tym roku. Za każdym razem niewątpliwą zaletą jest różnorodność pod wieloma względami – tematyki, techniki, perspektywy. Wśród autorów tej zbiorowej wystawy są osoby w każdym wieku, wykonujące na co dzień różne profesje. Kto do tej pory ociągał się z wyciągnięciem z szuflady własnych zdjęć, powinien rozważyć to w tym roku.

Organizatorami wystawy są Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu i działająca w nim Sekcja Fotograficzna. Jej głównym celem jest prezentacja i promowanie twórczości fotograficznej mieszkańców naszego miasta i okolicznych miejscowości. Wernisaż wystawy odbędzie się tradycyjnie w Pawilonie Wystawienniczym w Centrum Kultury przy ulicy Szpitalnej. Również tradycyjnie komisarzem wystawy jest uznany fotograf Antoni Kreis, wiceprezes Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików.

Co należy zrobić, aby znaleźć się wśród współautorów? Prace na wystawę „Fotograficy Olkuscy 2014” przyjmowane będą do 10 marca 2014 r. Jedno zdjęcie w dowolnej technice fotograficznej (odbitka fotograficzna, wydruk cyfrowy itp.), o wymiarach 30×40, 30×45 cm oraz w wersji cyfrowej na CD (pełna rozdzielczość, format JPG) należy dostarczyć lub przysłać na adres: Dział Wystawienniczo-Muzealny i Promocji Miasta i Gminy Olkusz, ul. Szpitalna 32, 32-300 Olkusz. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 32 754 44 55 lub pisząc na adres: ck@mok.olkusz.pl. Prace powinny być niepodklejone, nieoprawione, opisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem autora, kontaktem (nr telefonu, adres e-mail) oraz ewentualnym tytułem. O oprawę zdjęć w fotoramy zadbają organizatorzy. Należy mieć na względzie, że organizatorzy zastrzegają sobie prawo do selekcji i publikacji zgłoszonych prac.

Partnerem medialnym tego wydarzenia jest „Przegląd Olkuski”.

wystawa fotograficy olkuscy 2014 baner www

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o