Olkusz

Na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 w Krzu z przedłużeniem ul. Głównej zostało właśnie gruntownie zmodernizowane oświetlenie. To kolejna tego typu inwestycja gminy Bolesław i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowoczesne, ledowe oświetlenie sfinansował krakowski oddział GDDKiA (606 409,78 złotych). Gmina pokryła koszty wykonania dokumentacji projektowo kosztorysowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji i uzgodnień, co kosztowało 14 760,00 złotych.

-Dzięki nowemu doświetleniu znacznie poprawiło się bezpieczeństwo użytkowników drogi, w szczególności pieszych korzystających po zmroku z przejść dla pieszych. Zmodernizowane oświetlenie niewątpliwie wpłynie na poprawę widoczności na dojeździe i samym skrzyżowaniu, zwiększy bezpieczeństwo użytkowników drogi, a dzięki zastosowaniu nowoczesnego oświetlenia LED pozwoli także na oszczędność energii  – mówi wójt gminy Bolesław Krzysztof Dudziński.

To kolejna w ostatnich kilku latach modernizacja dotycząca skrzyżowań na „krajówce” w gminie Bolesław. 

Pod koniec ubiegłego roku nowe oświetlenie wykonano na przejściach dla pieszych na skrzyżowaniach „krajówki” między Podlipiem a Krzem oraz w Krzykawie przy zjeździe na ul. Nową. Inwestycja została wykonana w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 przez krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zgodnie z porozumieniem podpisanym z gminą Bolesław, koszt przedsięwzięcia (157 440,00 złotych) pokryła GDDKiA.

Z kolei w obrębie skrzyżowania z ul. Bolesławską w Kolonii w 2020 roku wybudowano zatoki autobusowe oraz oświetlenie skrzyżowania i przejść dla pieszych (36 lamp w technologii LED). Jak informują władze gminy Bolesław, wartość inwestycji sfinansowanej przez GDDKiA oddział Kraków to 493 227,53 złote, a gmina Bolesław zleciła wykonanie dokumentacji projektowej na wykonanie zatok autobusowych na kwotę 18 204,00 złote.

Zatoki autobusowe, chodniki, przejście dla pieszych i oświetlenie w postaci 16 lamp – to inwestycja wykonana w latach 2016 – 2017 w rejonie skrzyżowania z ul. Wyzwolenia w Bolesławiu. Przedsięwzięcie o wartości 354 079,62 złotych wykonała GDDKiA oddział w Krakowie. Gmina Bolesław natomiast sfinansowała wykonanie dokumentacji projektowej na budowę zatok autobusowych (koszt 16 482,00 złotych).

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze