494721 another working women 4

Młode osoby szukające pracy mogą skorzystać z oferty, jaką przygotował Punkt Pośrednictwa Pracy w Kluczach. Zainteresowani zdobyciem wiedzy i doświadczenia, niezbędnych na rynku pracy, powinni  do 10. września zgłosić swój udział w projekcie „Gwarancje dla młodzieży” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pod nazwą „Równi na rynku pracy”, wspieranego w ramach „Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych”. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny dla uczestników.

Co konkretnie można zyskać? Na pewno praktyczne i teoretyczne umiejętności, bez których dzisiaj ani rusz, jeśli chce się znaleźć pracę. Do kluczewskiego PPP mogą zgłaszać się osoby między 18 a 25 rokiem życia, które nie uczą się i nie pracują, a ponadto nie  mają kwalifikacji zawodowych a te, które posiadają, są zbyt niskie bądź niedostosowane do potrzeb rynku pracy. W projekcie mogą również uczestniczyć osoby niepełnosprawne.

 

– W ramach projektu oferujemy szkolenia zawodowe, dostosowane do oczekiwań uczestników, a także trwające 6 miesięcy staże zawodowe ze wsparciem finansowym w postaci stypendium. Ponadto przewidujemy treningi umiejętności wymaganych przez pracodawców, takich jak: umiejętności językowe, komputerowe, kurs prawa jazdy kat. B i tym podobne. Projekt obejmuje również naukę aktywnego poszukiwania pracy, a więc zajęcia aktywizacyjne, warsztaty, konsultacje indywidualne, dostęp do informacji i elektronicznych baz danych. Pomagamy również w poszukiwaniu pracy czy organizacji staży. Każdy z uczestników może liczyć na wsparcie towarzyszące w postaci finansowania kosztów wyżywienia, dojazdu, ubezpieczenia NNW, refundacji kosztów opieki  nad dziećmi lub osobami zależnymi w czasie uczestnictwa w projekcie – wylicza  Arkadiusz Węglarz,  pośrednik pracy w PPP w Kluczach.

Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 32 642 85 08, 642 84 39 wew. 67, e-mail: ppp.klucze@ohp.pl  lub osobiście ul. Partyzantów 1 (pokój nr 7), Klucze.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Malkontent Kr
Malkontent Kr
7 lat temu

A ja nie jestem młody i też nie mam pracy.

pavv
pavv
7 lat temu

A podstawowy kurs angielskiego czy niemieckiego gdzie? Przecież jadąc do UK bez podstaw języka nie da się znaleźć pracy.